Tieši interjera priekšmeti, ziedi, grāmatas, trauki, svečturi – mūsu sadzīves liecinieki – mākslinieku brīvā, radošā gara izpausmes atklāj bez tematiskiem nosacījumiem, izdabāšanas konjunktūrai, ļaujoties savai formas, krāsu, triepienu un stilistikas valodai. Subjektīvi veidots kompozicionāls kārtojums, filozofiskas pārdomas vai priecīga sajūsma par objekta formu, virsmu, faktūru – tā ir mākslinieku izvēle, kam ļauties aicināts arī mūsdienu skatītājs.
Izstādes ekspozīcija veidota, uzsverot, ka latviešu glezniecībā klusā daba vairāk tiek tēlota kā pārticības svētki un gandrīz kā nejaušības parādās filozofiskas pārdomas, nolemtības sajūta vai aizejošā skaistuma estetizācija. Radot kluso dabu, mākslinieks paliek tikai ar sevi, viņa domas galvenokārt tiek vērstas virzienā, kā parādīt māksliniecisko varēšanu.
Izstādē eksponēto mākslinieku (B. Bērziņš, O. Jaunarājs, I. Zariņš, O. Ābols, B. Vasiļevskis, J. Viļumainis, B. Baumane, J. Anmanis, J. Zemītis, P. Postažs, A. Zariņa u.c.) darbos vērojams, ka klusās dabas žanrs ir daudznozīmīgs un var tikt izvērsts gan kā prieks par bagātīgo ražu vai sakrāls vēstījums, gan juteklisks baudījums vai pārdomu mirklis par pasaulīgās esības trauslumu.
Izstāde Patiesais klusums veidota kā turpinājums izstādēm Pingpongs. Ideju saspēle Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un Sarkanais un melnais Vidzemes koncertzālē Cēsis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai Profesionālās mākslas pieejamība reģionos Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ciklā Latvijas Mākslinieku savienības 75.gadu jubileja.