Kā pavēstīja aktiera aģents Stīvs Keniss, O'Tūls mūžībā aizgāja sestdien slimnīcā Londonā.
O'Tūla meita, aktrise Keita O'Tūla sacīja, ka aktiera ģimene ir dziļi aizkustināta par saņemtajiem sirsnīgajiem līdzjūtības apliecinājumiem.
"Paldies visiem par skaistajiem veltījumiem," teikts aktrises paziņojumā.
Sēras par O'Tūla aiziešanu mūžībā pauda arī Īrijas un Lielbritānijas līderi.
Īrijas prezidents Maikls D.Higinss pauda dziļas skumjas par O'Tūla nāvi, norādot, ka "Īrija un pasaule zaudējusi vienu no kino un teātra gigantiem".
"Man bija liels gods būt par viņa draugu kopš 1969. gada. Daļu no 1979. gada es pavadīju Klifdenā, kur mēs tikāmies gandrīz ik dienu, un visiem, kas viņu pazina, ļoti pietrūks viņa silto joku un dāsnās draudzības," teikts Higinsa paziņojumā.
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons izteica līdzjūtību aktiera draugiem un ģimenei.
"Viņa tēlojums manā mīļākajā filmā Arābijas Lorenss bija satriecošs," sacīja Kemerons.
O'Tūls piedzima 1932. gadā īru grāmatu izdevēja ģimenē Anglijas ziemeļos. Pēc īsas žurnālista un jūras spēku sakarnieka karjeras O'Tūls uzsāka mācības Lielbritānijas Karaliskajā Drāmas akadēmijā.
Pēc sākotnējiem panākumiem teātrī O'Tūla lielais izrāviens kinomākslā nāca ar Deivida Līna 1962. gada episko filmu Arābijas Lorenss, kurā viņš spēlēja britu armijas virsnieku T.R.Lorensu, kurš Pirmā pasaules kara laikā vadīja arābu sacelšanos pret osmaņu impēriju.
Filma tika godināta ar septiņām Oskara balvām, tostarp kā gada labākā kinolente un par labāko režisora darbu, taču O'Tūls palika bez labākā aktiera goda, kas tika Gregorijam Pekam par lomu To Kill a Mockingbird.
O'Tūls savas vētrainās kino un teātra aktiera karjeras laikā Oskara balvai labākā aktiera kategorijā nominēts kopumā astoņas reizes, galu galā 2003. gadā saņemot goda Oskaru, no kā viņš sākotnēji centās atteikties.