Apvienība „Par labu Latviju„ kopš tās izveidošanas brīža par vienu no savas politikas pamatmērķiem ir likusi rūpes par ģimeni, rūpes par bērniem. „Par labu Latviju„ stipru ģimeni uzskata par vienu no Latvijas pamatvērtībām, par mūsu valsts nākotnes garantu. Tāpēc apvienība savā programmā ir paredzējusi vairākus praktiskus soļus ģimeņu ar bērniem atbalstam.
Taču nevar nepamanīt, ka arī apvienība „Vienotība„ savā 4000 zīmju vēlēšanu programmā runā par latviešu tautas nākotni, par demogrāfiskās situācijas uzlabošanu Latvijā. „Vienotības„ programmā gan pietrūkst praktisku risinājumu piedāvājuma, kā šo mērķi sasniegt. Bet varbūt ir derīgi jau šobrīd salīdzināt abu politisko apvienību rīcību jautājumos, kas skar atbalstu ģimenēm?
Aizvadītajā nedēļā Saeimā tika skatīti divi „Par labu Latviju„ deputātu iesniegti lēmumu projemti, kas bija vērsti uz atbalstu ģimenēm ar bērniem. Apvienība piedāvāja piešķirt papildus balsstiesības pašvaldību vēlēšanās vienam no vecākiem par katru ģimenē augošo nepilngadīgo bērnu. Šāda likumdošanas norma liktu pašvaldību deputātiem krietni vairāk rēķināties ar daudzbērnu ģimeņu interesēm.
Tāpat „Par labu Latviju„ deputāti piedāvāja atņemt autovadītāja tiesības bērnu uzturlīdzekļu (alimentu) nemaksātājiem, lai piespiestu viņus tomēr šos uzturlīdzekļus maksāt. Spriežot pēc programmām, tuvākajiem „Par labu Latviju„ sabiedrotajiem šajos abos jautājumos vajadzētu būt „Vienotības„ deputātiem.
Lai cik paradoksāli arī tas nebūtu, „Vienotības„ deputāti ne tikai nobalsoja pret abiem lēmumu projektiem, bet bija pret tiem arī niknākie oponenti Saeimas debatēs. Tādi ir šīs apvienības vārdi un darbi. Domāju, ka vēlētājiem būtu derīgi arī pavērot „Vienotības” deputātu rīcību tad, kad Saeimā tiks izskatīts „Par labu Latviju„ iesniegtais ierosinājums noteikt samazinātu PVN likmi visnepieciešamākajiem pārtikas produktiem – maizei un pienam. Varbūt šoreiz vēlētājiem pat nav jāgaida veseli četri gadi, lai izvērtētu politiķu rīcības atbilstību viņu solījumiem?
Darbi un solījumi
Priekšvēlēšanu periods parasti ir laiks, kad gan politologi un žurnālisti, gan vēlētāji visaktīvāk izvērtē politisko partiju vārdu un darbu atbilstību – salīdzina partiju vēlēšanu programmas ar to reālo rīcību. Nav noslēpums, ka ļoti bieži šīs atbilstības pietrūkst vai pat tās nav vispār. Bet varbūt dažreiz, lai novērtētu partijas vārdu un darbu atbilstību, nav pat jāgaida līdz nākamajām vēlēšanām?
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.