Izstādes mērķis ir reflektēt par fotogrāfijas tehnikas attīstību, mūsdienu hack (pārveidošana, uzlaušana) un DIY (dari pats) kultūru.
Izstādes galvenais objekts ir pretī centrālajam galerijas skatlogam uzbūvēta milzu camera obscura (latīņu val. – tumšā istaba). Tajā izstādes apmeklētājs var ieiet pilnā augumā, lūkoties uz K. Barona ielu un iepazīt optikas fenomenu, kas ir pamatā ikkatrai fotokamerai, – redzēt, kā attēls projicējas uz ekrāna telpas iekšpusē. Lielformāta camera obscura tapusi pēc mākslinieces dizaina, izmantojot dzelzs konstrukcijas un audumu. Savukārt digitālo kameru fotogrāfe pati darinājusi uz mikrodatora bāzes, apvienojot atsevišķi pieejamas detaļas un iesācēja programmēšanas prasmes. Izstādē skatāmi ar to uzņemtie krāsainie fotoportreti, kā arī mākslinieces audzēkņu darbi vēsturiskajā cianotipijas tehnikā.
Vairākus gadus dzīvojot Amerikā, Nora Vrubļevska studējusi fotogrāfiju Jaunanglijas Fotogrāfijas skolā Bostonā, mācījusies arī ISSP skolā un ISSP vasaras skolā. Piedalījusies meistardarbnīcās Bostonas Mākslas muzeja skolā un Bostonas Fotogrāfijas centrā. Izstādēs piedalās kopš 2010. gada. 2013. gadā sarīkojusi personālizstādi Cambridge at Night Vīznera mākslas galerijā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā un kopā ar fotogrāfu Denu Skvīru izdevusi fotogrāmatu ar tādu pašu nosaukumu.
Kopš 2014. gada Nora Vrubļevska vada radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Viņa darbojusies Rīgas Fotomēneša un Self Publish Riga pasākumu organizēšanā. Šobrīd studē LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes studiju programmā Vizuālās mākslas skolotājs.
Camera obscura* ir mākslinieces pirmā personālizstāde Rīgā. Tās norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Smaidi!