Ņujorkā strādājošā mākslinieka izstādē būs eksponēti pēdējā laikā tapuši darbi. Daudzveidīgā ekspozīcija atspoguļo mākslinieka interesi par cilvēka ķermeni un tā nozīmes dimensijām, kas atklājas caur attēlojumu. Izstāde būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas aulā no 18. oktobra līdz 6. novembrim.
Gordona Sasaki daiļrade savā ziņā līdzinās amerikāņu mākslinieku Kiki Smitas un Maika Kellija praksei. Arī viņu darbos cilvēka ķermenis bieži aplūkots kā nozīmes nesējs. Tāpat, tiek paplašināts dialogs ar tradīciju, kā tas nereti vērojams modernista Isamu Noguči darbos, kura papīra laternas līdzīgā veidā sasaucas ar viņa izcelsmi un Japānas tradicionālo kultūru. Sasaki darbos ķermenis tiek tverts kā izteikti personiska un vienlaikus publiska forma. Pielietojot visdažādākos tradicionālos un mūsdienu materiālus un tehnikas, Gordona Sasaki darbi vienlaikus ir meditatīvi, pārmaiņas vēstoši, gaistoši un brīžiem drūmi humorpilni.
Mākslinieka darbos netradicionālo tehniku pielietojums savijas ar laikmetīgās mākslas telpā aktuālajām identitātes un kultūras tēmām. Negaidītos veidos kombinējot attēlus un materiālus, mākslinieks apzināti nojauc pieņemtās robežšķirtnes, radot iekļaujošu vidi un paverot brīvu telpu jaunām iespējām. Gordona Sasaki darbi eksponēti personālizstādēs un grupu izstādēs ASV, Kanādā, Japānā, daudzviet Eiropā, kā arī atrodami kā privātpersonu, tā uzņēmumu kolekcijās. Kopš 2004. gada mākslinieks ir lektors Ņujorkas Modernās mākslas muzejā (MoMA). Gordons Sasaki regulāri viesojas mākslas institūcijās ar vieslekcijām un radošajām darbnīcām. Izstādes Virsmas spriegums pavadošie pasākumi Mākslas akadēmijā sniegs retu iespēju mākslinieku sastapt klātienē.
Izstādi Virsmas spriegums papildinās divi apmeklētājiem atvērti pasākumi – lekcija un radošā darbnīca –, kuros Gordons Sasaki stāstīs par savu pieeju radošajam un pasniedzēja darbam, kā arī dalīsies gūtajā pieredzē un pedagoģiskā darba stratēģijās. Vairāk informācijas šeit: