Paldies Dievam, domas ir mainījušās. 21.aprīlī RD Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komiteja izveidoja ĪD direktora amata pretendentu konkursa vērtēšanas darba grupu un akceptēja konkursa nolikumu.
Tagad, kad bēdīgi slaveno korupcijas skandālu dēļ pašvaldībā piedzīvots teju totāls godprātības un sabiedrības uzticības bankrots, departamenta direktora amatam pirmo reizi RD vēsturē izsludināts konkurss. Jābūt gandarītiem.
Burovs no amata nolēma atkāpties, pamatojoties ar „politisko spiedienu un atsevišķos masu medijos organizēto nomelnojošo kampaņu". Tas esot traucējis. Tomēr, ņēmot vērā, ka pārbaudi par atsevišķiem lēmumiem ĪD un Burova iespējamo atrašanos interešu konfliktā sācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, rodas bažas, ka ‘suns zina, ko ēdis’.
Burovam arī pieder frāze, ka „cilvēki uzskata, ka jau departamenta nosaukumā ir vārds korupcija, jo ir īpašumi". Viņš arī atzinis, ka „korupcijas riski ĪD pastāv, ka ir nesakārtoti likumi un normatīvo aktu bāze, ka nepieciešamas izmaiņas”. Tāpēc uzsaktu - ĪD jāveic revīzija.
Tāpēc izsludinātajā atklātajā konkursā kā galvenais kritērijs ĪD vadītāja labākā pretendenta atlasei ir jānosaka godījums. Jā, arī profesionalitāte un darbaspējas. Es kā Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas loceklis esmu iekļauts pretendentu vērtēšanas darba grupā, un šie būs mani vērtēšanas kritēriji. Lai mainītu sistēmu, lai vienādojums ‘īpašumi = korupcija’ ne tikai nebūtu patiess, bet kļūtu tik aplams, ka nebūtu pat apspriešanas vērts.
Jau izskatot konkursa nolikumu, protestēju ierosinājumam apzināti sašaurināt potenciālo pretendentu loku (bija vēlme kā obligātu, nevis vēlamu noteikt prasību par pieredzi valsts vai pašvaldības darbā). Tāpat, neskatoties uz iebildēm, saglabājām prasību piemērotāko pretendentu izvēlēties, komisijas locekļiem atklāti, nevis aizklāti balsojot.
Ja reiz domes vadība ir spērusi šādu drosmīgu soli, cerams, ka latiņa tiks noturēta augstu līdz galam un labākā iespējamā kandidātu izvēles metode, proti, konkurss, dos vēlamo rezultātu.