Kultūras ministrija paskaidro, ka rīkojumā par dziesmu un deju svētku papildu budžeta ieņēmumiem un izdevumiem tika paredzēti 20 tūkstoši latu Latvijas Televīzijai kameru īrei, lai nodrošinātu kvalitatīvu svētku norišu pārraidi. Taču televīzija radusi iespējas to darīt, neizmantojot šo naudu.
Apbalvojumi piešķirti Dziesmu un deju svētku biroja vadītājam un dziesmu svētku virsdiriģentam Romānam Vanagam, dziesmu svētku virsdiriģentam, noslēguma koncerta mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam, deju svētku virsvadītājiem Jānim Purviņam un Jānim Ērglim.
Prēmijas apjoms pēc
nodokļu nomaksas ir pieci tūkstoši latu Romānam Vanagam, Jānim Purviņam un
Jānim Ērglim. Diriģenta Māra Sirmā prēmijas apjoms pēc nodokļu nomaksas ir desmit
tūkstoši latu, ko sastāda prēmija par izcilu darbu Dziesmu svētku tradīcijas
kopšanā, kā arī prēmija, ko valdība piešķīra, balstoties uz Nacionālās kultūras padomes
lēmumu prēmēt diriģentu par izcilu darbu jauniešu kora Kamēr…projekta „Pasaules
Saules dziesmas” sagatavošanā un realizācijā, kura koncerti aizsāka Dziesmu
svētku nedēļu š.g. 3. un 4. jūlijā.
Kultūras ministrija norāda, ka dziesmu un deju svētki bija unikāli ar to, ka svētku nedēļa tika atklāta ar līdz šim nebijušu projektu "Pasaules Saules dziesmas".
"Māris Sirmais un "Kamēr..." ar projektu "Pasaules Saules dziesmas" ir izvērsuši Saules tematikas meklējumus ārpus Latvijas robežām, projektā uzaicinot piedalīties 17 komponistus no 16 pasaules valstīm, kuri ir sarakstījuši jaundarbus korim "Kamēr..." par Saules tematiku. Tādējādi ar šo projektu koris "Kamēr..." ir veicinājis Latvijas valsts atpazīstamību un Latvijas koru kultūras atpazīstamību pasaules mērogā, kā arī devis būtisku ieguldījumu dziesmu un deju svētku procesa attīstībā un popularizēšanā," norāda Kultūras ministrija.