Par padomes priekšsēdētājas vietnieku tika izraudzīts un vienbalsīgi ievēlēts koru nozares pārstāvis, diriģents Māris Sirmais, informē Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.
Sanāksmē jaunievēlētā Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāja Dagnija Baltiņa uzsvēra: "Dziesmu un deju svētku padome raksturo mūsu pašapziņu un sadarbības briedumu Dziesmu un deju svētku procesa nodrošināšanai. UNESCO ir bijis un būs stabils ietvars, kas stiprinās un aizstāvēs Dziesmu un deju svētku tradīciju."
Pirmo jaunās Dziesmu un deju svētku padomes sanāksmi atklāja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Sanāksmes ievadā Dziesmu un deju svētku rīkotāja - Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra - direktore Dace Melbārde iepazīstināja ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas organizatorisko struktūru, padomes lomu un darba organizāciju. Dace Melbārde kopīgi ar Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāju – Valsts izglītības satura centra interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktori Agru Bērziņu - stāstīja par situāciju un galvenajām tendencēm Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā.
Tika aktualizēti Dziesmu un deju svētku procesa problēmjautājumi – demogrāfija, kolektīvu vadītāju prestižs un finansēšanas modelis. Tāpat tika uzsvērti arī sasniegumi Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas nodrošināšanā – tradīcijas starptautiskais novērtējums un augstie mākslinieciskie standarti.
Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende ierosināja un padome piekrita turpmāk padomes sēdēs pieaicināt mediju, mazākumtautību un diasporas pārstāvjus, kā arī nevalstiskās organizācijas, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām.
Sanāksmes laikā tika apstiprināts nākamo svētku Mākslinieciskās padomes nolikums, kā arī tās sastāvs, kurā, saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu, darbosies koru mūzikas pārstāvji Māris Sirmais un Romāns Vanags, deju nozares pārstāves Ingrīda Edīte Saulīte un Rita Spalva, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Gvido Brenčevs, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Dagnija Ramane, tautas mūzikas nozares pārstāvis Jānis Grigalis, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Anda Beitāne, profesionālās mūzikas pārstāvis Rihards Dubra, pašvaldību kultūras centru pārstāve Dace Jurka un nevalstisko organizāciju pārstāve Antra Purviņa.
Sanāksmē tika diskutēts par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norises laiku un vietām. Nākamo Svētku galvenais režisors Uģis Brikmanis iepazīstināja ar Svētku programmu un koncepciju, savukārt Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra Dziesmu un deju svētku nodaļas vadītāja Līga Ribicka informēja par sagatavoto 2013. gada svētku budžeta projektu.
Nākamā padomes sanāksme plānota šī gada jūnijā.
Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā.