Šajā konkursā, ko uzskata par prestižāko izpildītājmūziķu konkursu Eiropā, Andrejs Osokins ir vienīgais pārstāvis no Latvijas, kā arī līdz šim pirmais Latvijas pianists, kam izdevies tikt slavenā konkursa finālā. Iepriekš Karalienes Elizabetes konkursos spožus panākumus guvuši Latvijas vijolnieki — Baiba Skride, Vineta Sareika, Gidons Krēmers un Filips Hiršhorns.
Karalienes Elizabetes konkursa fināls sāksies 24.maijā un norisināsies līdz 29.maijam koncertos Briseles Daiļo mākslu centrā, katrā piedāvājot divu finālistu uzstāšanos ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, ko diriģēs Merina Alsopa. Andrejs Osokins muzicēs 27.maijā, uzstājoties kā pirmais. Koncerta otrajā daļā muzicēs korejiešu pianists Kim Tae-Hyung. Laureātus paziņos vēl naktī pēc fināla sacensības pēdējā koncerta.
Katram fināla dalībniekam šajā koncertā jāatskaņo trīs skaņdarbus: klasisko sonāti, tieši pirms fināla vienas nedēļas laikā apgūtu obligāto jaundarbu klavierēm un simfoniskajam orķestrim, kā arī paša izraudzītu klavierkoncertu ar simfonisko orķestri. A.Osokins atskaņos V.A.Mocarta 5.sonāti Sol mažorā un S.Prokofjeva 3.klavierkoncertu Do mažorā.
Par visiem 12 finālistiem obligāto skaņdarbu, kas piedzīvos pirmatskaņojumu pianistu finālsacensībā, ir izraudzīts Beļģijas Karalienes Elizabetes konkursu sistēmā pagājušā gada decembrī notikušā komponistu konkursa uzvarētājs. Tas noteikts 147 skaņdarbu konkurencē. Tā autoru publiski paziņos piektdien, 21.maijā. Pianistiem šo skaņdarbu jāiemācās dažās dienās, norobežotiem no pasaules (arī no visa veida telefonsakariem) un šim nolūkam viņus nometina Karalienes Elizabetes Mūzikas koledžā, kuras teritoriju apsargā.
Fināla koncertu biļetes ir jau pārdotas, taču šos koncertus varēs noklausīties Belgacom interneta tiešraidēs, konkursa mājaslapā. Pianistu priekšnesumus vēlāk varēs vērot arī video. Šobrīd konkursa mājaslapā videoierakstos ir apskatāmi pusfināla koncerti.
Beļģijas Karalienes Elizabetes pianistu konkursa sacensība rit trijās kārtās jau kopš maija sākuma. Pēc ierakstu atlases konkursam Briselē izvirzīja 83 pretendentus, taču pēc dalībnieku reģistrācijas reāli sacensību Briselē uzsāka 63 pianisti no 19 valstīm. Pusfinālam tika izvirzīti tikai 24 dalībnieki, finālam — 12.