Apmeklētāji varēs izzināt Latvijas akmenslaikmeta apmetnes Rietumkurzemē – Sārnates iedzīvotājus, to sadzīvi, paradumus, nodarbošanās veidus, noskaidrojot, kā mūsdienu cilvēku paradumi atšķiras no akmens laikmeta cilvēku paradumiem.
Sārnate ir visplašāk izpētītā neolīta apmetne Rietumkurzemē, kas dod priekšstatu par cilvēku dzīves apstākļiem pirms 5500 – 4500 gadiem un par tā laika vides apstākļiem – klimatu, ainavām, augu un dzīvnieku pasauli.
Ģimenes dienas nodarbībā varēs ieraudzīt akmens laikmeta priekšmetus, kurus var pielīdzināt mākslas priekšmetiem, jo apstrādes tehnika, individuālās pazīmes, izsmalcinātā forma liecina, ka katrs darinājums bijis unikāls. Sārnates apmetnes teritorijā atrastas dažādas koka figūriņas, to vidū unikāla koka stumbrā veidota 1,68 m augsta skulptūra, ko daži zinātnieki uzskata par senāko zināmo elku Latvijas teritorijā. Vieta, kur tā stāvēja, iespējams, ir senākā kulta vieta Latvijas teritorijā.
Sārnatē bijusi pirmā dzintara apstrādes darbnīca Latvijas teritorijā. Rotas šajā laikā izgatavoja gan savām vajadzībām, gan maiņai. Tās bija dažādas formas pogas, krelles un piekariņi, tāpat no dzintara tika veidotas figūriņas, kas bija saistītas ar cilvēku mītiskajiem priekšstatiem.