līdz 29. maijam, un tā laikā pilsētā tiks rīkotas dažādas aktivitātes, kas atspoguļos Latvijas tradīcijas un dzīvesveidu. Līdz festivāla laikam pilsētas iedzīvotajiem un viesiem arī dota iespēja mazliet tuvāk iepazīt Latviju, apmeklējot izstādi, kas tika atvērta jau marta beigās. Festivāls tiek rīkots sadarbībā ar Talsu pašvaldību, kas ir Alānijas sadraudzības pilsēta. Ar šī pasākuma starpniecību Alānijas iedzīvotāji un pilsētas viesi tiks iepazīstināti ar Latvijas kultūru. Festivāla laikā būs iespējams apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes, kurās piedalīsies gan mākslinieki no Talsiem, gan Alānijas pilsētas. Talsinieki festivāla laikā prezentēs latviešu amatniecības prasmes, nacionālos ēdienus un iepazīstinās ar mūsu tautas kultūru. Tiks atklāta arī Talsu mākslas darbu izstāde, kurā būs skatāmas gan austās segas, adītās zeķes un cimdi, gan Talsu novada fotogrāfu darbi, gan Krūmu mākslas grupas mākslinieku gleznotās eļļas gleznas.Uz Alāniju dosies arī Pastendes kultūras nama deju kolektīvs Austris un folkloras kopa Talsu Trimiš, lai izspēlētu Līgo svētku un Jāņu nakts tradīcijas un priecētu skatītājus ar priekšnesumiem. Līgo svinībām, kas tiek plānotas kā festivāla noslēguma pasākums, festivāla organizatori Alānijā ir īpaši gatavojušies un pat sagādājuši ozolkoka lapas vainagu un vītņu vīšanai. Uzstāsies arī jau zināmā grupa no Latvijas Xylem Trio, kas apvieno unikālo taustiņinstrumentu, saksofona un marimbas/perkusiju skanējumu, un viņu sniegumā šoreiz būs arī turku skaņdarba aranžējums.
Talsu delegācija 68 cilvēku sastāvā Alānijas pilsētai dāvās meistara Igurda Baņķa darinātās šūpoles, kuras tiks uzstādītas pilsētas sadraudzības parkā. Šim notikumam par godu ir izraudzīta īpaši skaista vieta, un blakus šīm šūpolēm atradīsies arī Talsu - Alānijas sadraudzības akmens.
Alānijā Tūrisma un Mākslas festivāls tiek organizēts jau vienpadsmit gadus, bet tikai pirms trīs gadiem tas tika pārveidots par starptautisku festivālu un kopš tā laika tas tiek veltīts kādai no sadraudzības pilsētām. Šogad festivāla goda viesi būs Talsu pašvaldība, un līdz ar to šis gads pasludināts par Latvijas gadu. Šis festivāls ir pilsētas svarīgākais notikums, uz kuru aicināti ne tikai pilsētas iedzīvotāji un viesi, bet arī Turcijas un pārējo sadraudzības pilsētu oficiālie pārstāvji.
Par pirmo Alānijas sadraudzības pilsētu 1993. gadā kļuva Vācijas pilsēta Gladbeka. Vēlāk tai pievienojās vēl vienpadsmit pilsētas no dažādām valstīm – Austrijas, Čehijas, Ķīnas, Somijas, Zviedrijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Polijas, Krievijas un Grieķijas. Talsu pašvaldība sadraudzības līgumu ar Alāniju parakstīja 2006. gadā.