Mūsu valsts cer, ka šī sadarbība kļūs vēl ciešāka pēc NATO samita Varšavā, no kura Latvija sagaida lēmumus par alianses militārās klātbūtnes pastiprināšanu reģionā, par Mūrnieces pausto aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.
Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka šodien Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus, akcentējot, ka šī diena ir ļoti nozīmīga sabiedrībai. Vācijas parlamenta delegācija šodien piedalīsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Vācija ir Latvijas pusē, un mūsu tauta stāv cieši plecu pie pleca ar jūsējo, ja runa ir par Latvijas neatkarības sargāšanu, uzsvēra Karls.
Sarunā Mūrniece uzsvēra, ka šis ir nozīmīgs gads Latvijai un Vācijai - aprit 95 gadi kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas un 25 gadi kopš to atjaunošanas. Abu valstu veiksmīgo sadarbību apliecina parlamentārie kontakti un aktīvā vizīšu apmaiņa. Šajā kontekstā Saeimas priekšsēdētāja pieminēja savu vizīti Vācijā aizvadītajā gadā un aicināja Vācijas parlamenta Bundestāga prezidentu Norbertu Lammertu vizītē apmeklēt Latviju.
Mūrniece pauda Latvijas interesi par Vācijas investīcijām. Mūsu valsts, tostarp parlaments, aktīvi strādā pie investīciju vides uzlabošanas, ko apliecina uzaicinājums Latvijai kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalsti.
Latvija aktīvi domā par mediju telpas stiprināšanu, informēja Saeimas priekšsēdētāja un pateicās Vācijai par aktīvo iesaisti, tostarp NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbā. Viņa arī sacīja, ka labs solis būtu abu valstu parlamentu atbalsts, piemēram, organizējot kopīgus pasākumus mediju pieredzes apmaiņai.
Mūrniece pauda gandarījumu, ka abu valstu parlamenti jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas Starptautisko parlamentu stipendiju programmā, un apliecināja, ka to turpināsim arī šogad - jau septembrī praksē Saeimā gaidām divus studentus no Vācijas.
Savukārt Karls abu valstu likumdevēju sadarbības kontekstā informēja, ka Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentu sadarbības grupā strādā 40 deputāti un tā ir viena no lielākajām grupām, apliecinot patiesu interesi par sadarbību ar Latviju, Lietuvu un Igauniju.