"Repšes veidojums varētu iedot Vienotībai tādu zināmu katalizatora funkciju, un atsevišķos procesos, kad mēs esam bijuši varbūt ne pietiekami aktīvi, mums viņu klātbūtne liks mobilizēties. Tas, iespējams, nākotnē mums dos papildu vēlētājus tikai tādēļ, ka mēs kļūsim pragmatiskāki un vairāk pievērsīsimies tām lietām, kur šobrīd ar atsevišķām aktivitātēm esam bijuši nedaudz kūtri," pieļāva Zaķis.
Runājot par to, kāpēc Repše veido savu biedrību un savas idejas negrib realizēt caur Vienotību, Zaķis apgalvoja, ka atsevišķiem indivīdiem ietekmēt lēmumu pieņemšanu Vienotībā esot ļoti sarežģīti.
"Vienotība veidojas kā viena liela, plaša politiska partija, kur ir dažādi domājoši cilvēki, bet lēmumi tiek pieņemti kolektīvi. Tas vēsturiski tā ir bijis, un patlaban mēs esam nostiprinājušies un izpletušies. Atsevišķiem indivīdiem ietekmēt lēmumu pieņemšanu ir ļoti sarežģīti. Tas ir viens aspekts," teica politiķis.
Pēc viņa teiktā, otrs aspekts ir, ka, izveidojot finansētu politisko partiju sistēmu, atkarība no dažu cilvēku aktivitātēm, kas spēj organizēt finanšu piesaisti, ir mazinājusies.
"Un šie divi aspekti ir noveduši pie situācijas, ka tiem cilvēkiem, kas veido vai vismaz mēģina rosīties ap Einara Repšes tēlu, šiem kungiem ir daudz interesantāks mazs, bet viegli regulējams politisks spēks. Un tieši tāpēc viņi ko tādu mēģina šobrīd organizēt," norādīja Zaķis.
"Vienotības politiķis uzskata, ka nākotne tik un tā Latvijā ir lielām politiskām partijām. "Tās būs dažas, bet lielas. Eiropeiskas pēc savas organizācijas, atklātības, demokrātijas un daudziem citiem principiem, viņas būs dažas, bet būs lielas. Šauriem nišu spēkiem nopietnas ietekmes nebūs," šādu pārliecību pauda politiķis.