Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
Eiropai nenoliedzami izdevīgāka ir rīcības brīvība, taču cik liela tā būs...

Globālās pasaules tehnoloģiskā sadalīšana

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Sāls
S
3D printēšanas tehnoloģijas kopā ar robotizāciju nozīmē to, ka 400 saimniecībām katrai būs savs robots, kuŗš varēs sev pats uztaisīt rezerves detļas un sevi arī saremontēt un ja nepieciešams - arī uztaisīt papildus robotu. Tas nozīmē to, ka šie roboti varēs arī saražot pārtiku, apģērbus, apavus un uzcelt māju, izrakt aku, utt. Tā ir pašnodrošināta rehnoloģija, kas ir ar pakāpi augstāka par naturālo saimniecību, jo tiem kam piederēs roboti fizisku darbu vispār vairs nevajadzēs strādāt - pilnīgi iespējams, ka pat domāt par sīkumiem nevajadzēs. MAKSĀTSPĒJĪGS, nauda un ekonomika - tiem kuriem piederēs šādas tehnoloģijas būs pilnīgi NESAPROTAMI JĒDZIENI. Pipar, milzīgi liela daļa rietumvalstu iedzīvotāju jau dzīvo uz pabalstiem un nestrādā un saņem iztiku no valsts. Pagaidām tas ir uz citu rēķina, kas ir mazākumā un nevajag iedomāties, ka tāda "verdzība" nevar pastāvēt gadu tūkstošiem, jo tādas iekārtas jau ir pastāvējušas - bez jebkādām tehnoloģijām.
Sāls
S
3D printēšanas tehnoloģijas un robotizācijas attīstība produktu apmaiņu padara nevajadzīgu, jo visu var saražot uz vietas - neatkarīgi no darbaspēka pieejamības vai apmaksas. Tas ko Pipars muld par mistisku vidusslāni par kuru tam nav nekādas sajēgas - visā pasaulē novērojams tieši pretējs process: globāli samazinās nabadzība - pat Āfrikā. Un autora pieminētais Ķīnas tirgus lielākajai daļai ārzemnieku ir slēgts un tiek radīti tādi apstākļi lai attīstītos tikai ķīniešu uzņēmumi. Huawei gadījumā valsts pretimnākšana ir milzīga - ar milzīgām atlaidēm tai tika piešķirtas zemes rūpnīcu būvniecībai. Pasaule uz doto brīdi ir pārāk maziņa - ar vai bez kodolieročiem, bet saišu saraušana ir potenciāls karastāvoklis.
Pipars to Sāls
P
Gribēšu redzēt kā 3D tehnoloģijas nākotnē pie totālām sankcijām starp jaunajām tehnoloģiskajām zonām palīdzēs āfrikāņiem paaugstināt savu dzīves līmeni... Došu tev elementāru piemēru - lai kalējs varētu sevi ar savu profesiju ciemā pabarot viņam vajag lai ciematā būtu vismaz 400 maksātspējīgas mājas... savukārt lai velosipēdu ražotājs būtu rentabls viņam vajag teiksim pus miljonu patērētāju, auto ražotājam šis cipars ir 100 miljonu .. MAKSĀTSPĒJĪGU patērētāju! Tu vari būt super puper IT speciālists 3D tehnoloģijas guru utt. Ja tev nebūs MAKSĀTSPĒJĪGU patērētāju tu ar savu 3D printēšanu "apsegsies". Azmirsti šitos naivos spriedumus, tu dzīvo uz zemes nevis pasakā. Piebildīšu arī robotizācija aviācija IT tehnoloģijas nākotnē piedzīvos SMAGU DEGRADĀCIJU. Mūs visus gaida deindustrializācija ar visām tam sekojošām sekām līdzīgi kā tas bija 90-mitajos - mēs steberēsim uz naturālo saimniecību
  • 2
  • 2
Pipars
P
Nu par tehnoloģiskajām zonām jau sen tiku rakstījis, kā arī par viņu iespējamajām robežām. Ir gan viens moments uz ko gribu vērst uzmanību. Vairākas tehnoloģiskās zonas pasaulē neizbēgami pazeminās globālo darba dalījuma ķēdīšu sazarotību un efektivitāti, kas savukārt (automātiski) pazeminās cilvēces dzīves līmeni. Baidos vidusslānis neizbēgami kā mēs to uztveram pašreiz nākotnē būs nopietni samazināts. Pēc piemēra tālu nav jāiet - atcerēsimies 90-mito gadu sākumu pēc padomijas sagrāves... Jukas, reketieri, anarhija utt... Bet ja toreiz tas bija tikai padomijas tehnoloģiskās zonas ietvaros, tad tagad tas būs visā pasaulē... Principā nekā iepriecinoša---- diemžēl ir skaidrs ka dzīves līmeņa kritums tas jau praktiski ir tikai tuvāko gadu jautājums... protams ja nenotiks kāds "brīnums"... Nu teiksim... "mūžīgā dzinēja izskatā"...
Tavs vārds
T
Visu cieņu autoram, taču manuprāt Sedlenieka kungs pārvērtē amerikāņu stratēģiskās domas diženumu. Man tomēr liekas, ka viņi tiešām uzskata, ka ar draudiem un iebiedēšanu panāks Ķīnas piekāpšanos, bet iznākums, tehnoloģiskās zonas, ir viņiem pašiem negaidīts.
trusis nejaukais
t
da labi nelien pakaljaa, cieniitaajs te atradies, duraks tu esi un neko taa ari nesaprati. ASV ir pilniigi skaidri argumenti kaapeec tika noteiktas sankcijas un kaapeec Hujavejam tika pieteikts ultimaats. Kjiinai ir jaapaarstaaj zagt, spiegot un neieveerot speeles noteikumus. un tehnologjiskaas zonas ir pastaaveejushas vienmeer, ja runaajam par to kam pieder tehnologjias - tie ir rietumi, japaana, dienvidkoreja, lielbritaanija un taa taalaak, bet pashaas beigaas - kjiina, jo vinji ir tikai izpildiitaaji, razhotaaji nevis radiitaaji. vienkaarshi peedeejo 20 gadu laikaa kjiina strateegjiski ir prihvatizeejusi tehnologjiskaas nozares lai ieguutu savaa (nozagtu) risinaajumus un kontroleetu resursus. Bet tagad kad piekjerti melos, var teelot mocekljus chiiksteet un draudeet taapat lietas buutiibu tas nemaina - kjiina bez Rietumiem nav speejiiga attiistiities.
  • 2
  • 4
Meždunarodnijs
M
Pasaule - kā cietuma kamera. Resnais gals (pirmais galds u.c.) un zemāka ranga citi ar savu iedalījumu. Vai ir paredzēts galds, piemēram, Latvijas ārlietām pasaulē - satraukums un šaubas par to.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē