Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kariņš: Polijas virzība prom no demokrātijas ceļa Latviju nostāda dilemmas priekšā

Polijas virzība prom no demokrātijas ceļa Latviju nostāda dilemmas priekšā, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība).

Deputāts norādīja, ka Polijas valdība turpina pieņemt dažādus lēmumus, kas no Eiropas Savienības (ES) puses tiek uztverti kā tiesību un likumiskās varas sistēmas vājināšana. Viņaprāt, šis process virzās uz zināma veida konfrontāciju.

"Tomēr es uzskatu, ka ir nereāli Polijai zaudēt balsstiesības ES ministru padomē, jo šim solim nepieciešams vienbalsīgs lēmums," teica Kariņš, piebilstot, ka Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns jau ir skaidri norādījis, ka Ungārija izmantos savas tiesības bloķēt šādu soli.

Eiroparlamentārietis ir pārliecināts, ka Latvija jautājumā par ES un Polijas nesaskaņām ir dilemmas priekšā. No vienas puses Polija ir ļoti svarīgs Latvijas stratēģiskais partneris, bet tajā pašā laikā Polijas valdība virzās pret-demokrātiskā virzienā, kas dara ļoti bažīgu, atzīst Kariņš.

"Polijas valdības lēmumi neiepriecina. Tas ir arī mūsu valdības pārstāvju jautājums, vai spēsim vai nespēsim kontaktos ar poļu kolēģiem mudināt viņus nepieņemt visus lēmumus tā, kā viņi to ir iecerējuši," piebilda Kariņš.

Jau ziņots, ka EK trešdien iedarbināja ES līguma septīto pantu, reaģējot uz Polijas realizētajām tiesu sistēmas reformām, kuras, kā apgalvo Brisele un Polijas opozīcija, grauj tiesu varas neatkarību un varas nošķiršanas principus. ES līguma septītais pants nekad iepriekš nav izmantots un var novest pie valsts balsstiesību apturēšanas ES ministru padomē.

Savukārt Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien apsūdzēja ES "melošanā" par viņa valsts tiesu reformām dažas stundas pēc tam, kad EK sāka bezprecedenta tiesisko procedūru. "Ļoti daudzi Eiropas institūciju pārstāvji stāsta melus par Poliju. Viņi melo. Viņi melo, sakot, ka Polijā ir pārmaiņas, kas ved uz likuma varas pārkāpumiem, jo mēs uzlabojam demokrātijas standartus," Duda paziņoja Polijas komerctelevīzijas kanālā Polsat.

Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermanss deva Varšavai trīs mēnešus laika, lai izlabotu situāciju, paziņojot, ka Brisele var atsaukt procedūru, ja Polija veiks pārmaiņas.

Polijas konservatīvā valdība, kas pārmaiņas tieslietu sistēmā sāka īstenot uzreiz pēc nākšanas pie varas 2015.gada beigās, uzstāj, ka reformas nepieciešamas, lai cīnītos ar korupciju un pārveidotu tieslietu sistēmu, kas joprojām nav atbrīvojusies no komunistiskā režīma mantojuma.

 

Top komentāri

ļuļa
ļ
kariņš aizmirst, ka polija ir neatkarīga valsts un viņiem ir tiesības pieņemt kādus likumus viņi grib. tā arī ir demokrātija, kad katram ir tiesības pieņemt lēmumus. un vēl tāds dikti kautrīgs jautājums - pie mums būtu tā demokrātija? tiesu sistēmā? ka nedabūju krampjus no pārsmiešanās.
Zobs Kaulā
Z
Polija rīkojās kā suverēna valsts. Latvija ir vienvirziena diktatūra, kam deguns iebāzts ES sienas caurumā.
hominoīds
h
Man ļoti žēl, Kariņ, ka tu tik dumi runā. Es pagājušajās vēlēšanās speciāli aizgāju, lai Tu un Valdis tiktu EP, un tas notika laikā, kad ārā bija turpat 30o C karstums! Ja tu nesaproti to, kas darījās Latvijā - tie paši tiesneši, kuri tiesāja disidentus, nolemdami tos speciālām psihu slimnīcām, vai desmitiem gadu ilghiem sodiem, turpināja strādāt "neatkarīgās Latvijas" tiesu sistēmā! Lūk tad Polijā tas nenotiks vairāk - visi komunistiskie tiesneši, kas piesprieda šādus sodu, tiek pensionēti, un viņu vietā stājas tādi, kas nav sevi aptraipījuši nedz ar disidentu tiesāšanu,m, nedz finanšu mafijas un specdienestu aizstāvību!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē