Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Kazāks: Nākamā gada valsts budžets nav ideāls, bet ir pieņemams

Nākamā gada valsts budžets nav ideāls, bet ir pieņemams, piektdien valdības ārkārtas sēdē, kurā lēma par nākamā gada budžetu, uzsvēra Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.

Viņš norādīja, ka no makroekonomikas viedokļa nākamā gada budžets ir pozitīvi vērtējams, jo tajā nav paredzētas izmaiņas nodokļos.

Tāpat Kazāks pozitīvi vērtēja faktu, ka budžets netiek veidots ar pārpalikumu, kas ir svarīgi laikā, kad ekonomiskā izaugsme ir lēnāka. "Fiskālā telpa ir jāizmanto, un šis budžets to dara," piebilda Latvijas Bankas padomes loceklis.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē atbalstīja 2020.gada budžetu, kurā konsolidētie budžeta ieņēmumi prognozēti 9,89 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - desmit miljardu eiro apmērā.

Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu, nākamgad ieņēmumi augs par 717,1 miljonu eiro, bet izdevumi par 610,1 miljonu eiro.

Valsts pamatbudžeta ieņēmumi 2020.gadā prognozēti 6,88 miljardi eiro un izdevumi plānoti 7,22 miljardi eiro. Valsts pamatbudžeta izdevumu palielinājums, salīdzinot ar 2019.gada plānu ir 400 miljoni eiro jeb 5,9%. Izdevumu palielinājums ir 325,2 miljoni eiro, kas paredzēts izdevumiem valsts pamatfunkciju finansēšanai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai atbalstāt parakstu vākšanu 13. Saeimas atsaukšanas ierosināšanai?

Kopā nobalsojuši: 965

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cik var reformēt?!

Virsrakstā liktais jautājums pēdējā laikā atkal izskan aizvien biežāk. Šoreiz – saistībā ar valdības pārstāvju skaļi deklarēto apņemšanos veikt nu jau kārtējo nodokļu reformu. Šķiet, normāla nodokļu ...

Divas ļoti atšķirīgās Eiropas

Iepriekšējās nedēļas nogalē bez īpašas ievērības tika atstāts ar tā dēvētās Samta revolūcijas kādreizējā Čehoslovākijā trīsdesmito gadadienu saistīts notikums – Ungārijas prezidenta Viktora Orbana u...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē