Luminor Bank veiktajā mazo un vidējo uzņēmēju aptaujā secināts, ka nedaudz vairāk nekā puse jeb 52% šīs grupas uzņēmēju uzskata, ka attīstību nākotnē visvairāk ietekmēs ekonomikas stabilitāte. 46% aptaujāto norādījuši, ka būtisks faktors būs arī energoresursu cenas, to par galveno uzskata uzņēmēji Latgalē (67%). Savukārt trešdaļa aptaujāto (31%) atzīst, ka liela nozīme būs inflācijas līmenim. Šķiet, galvenajās niansēs šis viedoklis var būt līdzīgs. Līdz ar to jautājums – kādi ir galvenie faktori, kas uzņēmējiem var dot cerību sagaidīt attīstībai labvēlīgu laiku?
Jāsāk gan ar to, ka mums vispār ir ļoti zemi uzticēšanās reitingi gan valdībai (sasniedzot tikai nepilnus 30%), gan Saeimai – ap 22%. Līdz ar to daudzas lietas, arī ekonomikas jomā, ir saistītas ar uzticēšanos. Mēs jau ilgstoši dzīvojam ar lieliem lozungiem iesāktu un pārsvarā nepabeigtu reformu laikā, kurā ieraudzīt un izmērīt sasniegtos rezultātus praktiski neizdodas. Gana skaidri redzam, ka mūsu valsts atpalicība pieaug gan nodokļu konkurences jomā, gan ēnu ekonomikas ierobežošanas tempos. Visu šo faktoru ietekmē arī uzticēšanās [valdībai un Saeimai] nekādā veidā nepalielinās. Un šādos brīžos bieži vien ir grūti savstarpēji sarunāties, un tieši tāda pati situācija ir arī uzņēmēju sarunās ar valdību.
Mums [uzņēmējiem] ir ļoti skaidras tās prioritātes, kuras jāīsteno, lai mēs uzlabotu savu konkurētspēju, un ceram, ka,
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 31. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!