Savā ziņā šobrīd ir krīze gan valdības koalīcijā, gan Rīgas domes (RD) koalīcijā. Varbūt valdībā esošo situāciju par krīzi gluži vēl nevarētu dēvēt, bet Rīgā – pilnīgi noteikti. Cik lielā mērā, jūsuprāt, šūpošanās valdības koalīcijā izraisīja krīzi RD? Vai varam sasaistīt šīs abas lietas?
Tur, protams, var atrast, gan arī neatrast saikni. Man šķiet, pat ja tur tā saikne ir bijusi, tad nupat tā ir pārtrūkusi līdz ar Rīgas mēra Mārtiņa Staķa demisijas paziņojumu. Jo, skatoties, kā procesi ir attīstījušies laikā, man šķiet, ka RD tas viss jau burbuļoja drusku agrāk nekā valdībā, tas ir viens. Un otrs – šobrīd, kad Staķis ir paziņojis par demisiju… Varēja draudēt: ja jūs neatrisināsiet šo valdošās koalīcijas maiņu (tas būtu drauds Jaunajai vienotībai), tad mēs demisionēsim. Šobrīd tās pilnīgi smieklīgās sarunas starp Jauno vienotību (JV) no vienas puses un Progresīvajiem un ZZS no otras puses turpinās, nekāds punkts nav pielikts, līdz ar to nebūtu prātīgi izmantot šo draudu, jo tas it kā visādi varētu brīnumaini pavērsties. Tāpēc es neesmu drošs, ka krīze RD tiek izmantots kā spiediena instruments, turklāt šobrīd tas ir zaudējis savu aktualitāti. Un skaidrs, ka pārmetumi JV virzienā par kaut kādu korupciju un tā tālāk droši vien neiepriecina ne JV frakcijas vadītāju Olafu Pulku, ne RD vicemēru no JV Vilni Ķirsi, un jādomā, ka arī JV Saeimas un valdības pulciņš par to īpaši nepriecājas.
Ko vērts ņemt vērā? Publiski neviena no iesaistītajām pusēm – ne Progresīvie domē, ne JV domē, ne Nacionāl
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 5. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!