Turpmāk Ārvalstu investoru padomi Latvijā (ĀIPL) vadīs būvmateriālu ražotāja Schwenk Latvija valdes loceklis Māris Gruzniņš, aģentūru LETA informēja ĀIPL pārstāvji.
Latvijas valdības lēmumi, kas skar tirdzniecības centru darbu, atstās iespaidu uz ārvalstu investīciju piesaisti Latvijai ilgtermiņā un radīs jūtamas sekas visos komercīpašumu sektoros un Latvijas konkurētspējai reģionā, vēstulē Ministru kabinetam norāda Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā.
Uzliesmojot Covid-19 pandēmijai, globālā ekonomika saskārusies ar līdz šim nebijušiem izaicinājumiem, kuru rezultāts ir planētas iedzīvotāju patēriņa struktūras izmaiņas.
Latvijā šogad gaidāma straujākā ekonomikas izaugsme no Baltijas valstīm, liecina Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) otrdien publiskotās pasaules ekonomikas pavasara prognozes.
Aktīvāka vakcinēšana pret Covid-19 un līdz ar to paredzamā pulcēšanās ierobežojumu mazināšanās ir tūrisma, atpūtas, ēdināšanas un tirdzniecības uzņēmumu galvenā cerība, lai varētu atsākt darbību normālā režīmā.
AS Dobeles dzirnavnieks parakstījis līgumu par Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmuma AB Baltic Mill iegādi, aģentūru LETA informēja Dobeles dzirnavnieks pārstāvji.
Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājs Huawei pērn strādājis ar 64,6 miljardu juaņu (8,3 miljardu eiro) tīro peļņu, un tā bijusi visu laiku augstākā peļņa uzņēmuma vēsturē, teikts trešdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.
Latvijas Banka paaugstinājusi iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,8% līdz 3,3%. Savukārt gada vidējās inflācijas prognozi 2021.gadam no iepriekš lēstā 1,1% līdz 1,8%, bet nākamajam gadam inflācijas prognoze palielināta no 1,6% līdz 2,2%, liecina Latvijas Bankas jaunākās prognozes.
Lai gan Baltijas valstu tautsaimniecībā ir vērojamas atšķirīgas nianses, tomēr Covid-19 pandēmijas laiks nav radījis milzīgus kontrastus starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ekonomisko situāciju. Šāds secinājums izriet no bankas Luminor ekspertu pētījumiem, kurus nesen prezentēja šīs bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.
Covid-19 izplatība un tās mazināšanai ieviestie karantīnas pasākumi, kā arī dažādi citi ierobežojumi atstājuši būtisku ietekmi uz pārtikas un citu preču cenām pasaulē.
Latvijā uz influenceriem reklāmas jomā attiecas tādi paši noteikumi kā uz citiem komersantiem, taču, lai arī pārkāpumi šajā jomā ir novēroti, pagaidām neviens influenceris sodu par negodīgu komercpraksi un reklāmu nav saņēmis, intervijā aģentūrai LETA atzina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa.
Latvijas finanšu nozares koncerns AS DelfinGroup plāno veikt akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO) Nasdaq Riga biržā 2021. gada laikā. Emitējamo akciju daudzums un cena tiks paziņota pirms akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma oficiālas izziņošanas un atbilstoši regulatora apstiprinātam prospektam. DelfinGroup jau ir veiksmīga septiņus gadus ilga obligāciju emisiju pieredze Nasdaq Riga biržā. Tāpat daudzus gadus uzņēmums veiksmīgi sadarbojies ar tūkstošiem investoru, piesaistot finansējumu P2P savstarpējo aizdevumu platformā.
Ekonomikas stimulēšana ar centrālo banku īstenoto obligāciju pirkumiem ilgst jau aptuveni desmitgadi. Līdz ar Covid-19 pandēmijas izplatību pasaulē šāds monetārais atbalsts uzņem apgriezienus. Tas liek sarukt aizdevuma likmēm gan banku kreditēšanā, gan tad, ja nauda tiek piesaistīta ar parādu vērtspapīru starpniecību, izlaižot obligācijas vai parādzīmes. Tas paver iespējas dažādot naudas piesaistes veidus arī lielākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas uzņēmumiem.
Covid-19 pandēmijas ietekmē šis gads sācies ar eksporta kritumu. Janvārī, vērtējot gada griezumā, Latvijas preču eksporta vērtība faktiskajās cenās samazinājusies par 0,9%, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP).
Covid-19 pandēmija aizvadītajā gadā ir ievērojami satricinājusi darba tirgu. Tiesa gan, nevar runāt par vispārējas krīzes iestāšanos, jo, kamēr daudzi iedzīvotāji ir zaudējuši darbu un ienākumus, citiem ir izdevies tikt pie algas pielikuma.
Koronaķibeles izraisītās blaknes radījušas traucējumus vairāku tautsaimniecības nozaru, piemēram, izklaides, atpūtas, viesmīlības un tūrisma, darbā, liekot arī uzdot jautājumus par vēl vairāku citu tautsaimniecības sfēru attīstības perspektīvām.
''Kompānijas Tesla akciju cenas gada griezumā kāpušas par 300%!'', ''Kriptovalūtas Bitcoin cena sasniegusi vēsturiski augstāko līmeni!'', ''Investori sajūsmā!'' – šādus un līdzīgus virsrakstus pēdējā gada laikā medijos var manīt visai bieži. Lai gan tieši pirms gada Covid-19 pandēmija radīja strauju kritumu daudzos tirgos, tagad tirgi ir atguvušies, turklāt nereti arī piedzīvojuši strauju izaugsmi.