Trešdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

19. aprīlis, 2008

Vācijas kauss — Minhenes Bayern futbolistiem © DIENA(1)

Par Vācijas kausa ieguvējiem kļuvuši Minhenes Bayern futbolisti. Finālā pret Dortmundes Borussia komandu bavāriešus vadībā 11.minūtē izvirzīja Luka Toni, taču pamatlaika kompensācijas trešajā minūtē Mladens Petričs panāca izlīdzinājumu 1:1. Papildlaika pirmās puses beigās Toni guva otros vārtus, un otrreiz Borussia futbolistiem atspēlēties vairs neizdevās. Bayern Vācijas kausu izcīnīja 14.reizi kluba vēsturē.

MSĢ/Ropaži volejbolistes kvalificējas finālam

Latvijas dāmu volejbola čempionāta finālam kvalificējusies MSĢ/Ropaži komanda, kas pusfināla ceturtajā spēlē ar 3:1 uzvarēja LU/Jelgava volejbolistes un ar šādu rezultātu pabeidza arī sēriju. Otrajā pusfinālā FK Rīga komanda ir vadībā 2:0 pret Ezerzeme.

Svarcēlajam Plēsniekam 13.vieta Eiropas čempionātā © DIENA

Arturs Plēsnieks ierindojies 13.vietā Eiropas čempionātā svarcelšanā svara kategorijā līdz 94 kilogramiem. Divcīņā viņš pacēla 326 kg (raušanā 141 kg, grūšanā 185 kg). Par Eiropas čempionu kļuva Polijas svarcēlājs Šimons Koļeckis - 397 kg (177+220).

Skonto uzvar Daugavu LMT virslīgas spēlē © DIENA

LMT futbola virslīgas 3.kārtas pirmajā spēlē Skonto ar 3:1 (2:0) uzvarēja Daugavpils Daugavu. Visus trīs vārtus rīdzinieku labā guva Vladimirs Dvališvili, bet viesu komandā ar precīzu sitienu otrajā puslaikā izcēlās Dmitrijs Goliševs. 52.minūtē Skonto vārtsargs Doroševs atvairīja Rindjuka izpildīto 11 metru soda sitienu.

Svarīgu uzvaru izcīna Gorkša pārstāvētais Blackpool © DIENA

Kaspara Gorkša pārstāvētais klubs Blackpool Anglijas Championship līgas spēlē ar 2:1 (2:1) uzvarēja Sheffield Wednesday komandu un uzlaboja situāciju cīņā par palikšanu šajā līgā.Uzvaras vārtus 30.minūtē guva Pols Dikovs, bet Gorkšs laukumā pavadīja visu spēli. Ar 53 punktiem 44 spēlēs Blackpool turnīra tabulā atrodas 16.vietā 24 klubu konkurencē.

papildināta - Gundars Bērziņš apgalvo, ka KNAB darbinieki piesavinājušies vairāk nekā Ls 100 000 © DIENA(40)

No amata atstādinātie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki, par kuru pārkāpumiem šonedēļ paziņoja iestādes vadītājs Aleksejs Loskutovs, piesavinājušies vairāk nekā 100 000 latu, sestdien _LNT ziņām _paziņojis bijušais veselības ministrs, ietekmīgs Tautas partijas (TP) politiķis Gundars Bērziņš, kurš savu informācijas avotu neatklāja.

Latvijas hokejisti uzvar Dāniju pārbaudes spēlē(6)

Pirmos vārtus, izmantojot skaitlisko vairākumu, pēc Mārtiņa Cipuļa un Gunta Džeriņa piespēlēm 32.minūtē guva Aleksejs Širokovs. Otro reizi mājinieku vārtsargu Hiršu trešās trešdaļas vidū pārspēja Krišjānis Rēdlihs, bet nākamo triju minūšu laikā vēl divas ripas vārtos raidīja Juris Štāls un Guntis Džeriņš. Trīs minūtes vēlāk goda vārtus guva dāņi.

Serģis/Stupelis uzvar kvalifikācijā © DIENA

Kristers Serģis un Kaspars Stupelis uzvarējuši kvalifikācijā pasaules čempionāta pirmajā posmā motokrosā blakusvāģu klasē. Pirmskvalifikācijas braucienā Latvijas ekipāža sasniedza otro rezultātu aiz Daniela Vilemsena. Kvalifikācijas braucienā pasaules čempions jau pirmajā aplī krita un finišu nemaz nesasniedza.

Rubenes florbolistes — Latvijas čempiones © DIENA

Latvijas dāmu florbola finālsērijas otrajā spēlē Rubene ar 6:5 uzvarēja Latvijas Avīzes/LU komandu, pabeidza sēriju 2:0 (pirmais mačs 6:2) un ceturto gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionēm.

Svarcēlājs Kovtuns 14.vietā Eiropas čempionātā © DIENA

Latvijas svarcēlājs Vitālijs Kovtuns ierindojies 14.vietā 24 dalībnieku konkurencē Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 85 kg. Raušanā viņš uzrādīja 144 kg, grūšanā 187 kg (devītais labākais rezultāts) un divcīņā savāca 331 kg. Par čempionu kļuva Armēnijas atlēts Tigrans Martirosjans — 377 kg (172+205).

STATS/ASK regbistiem otrā uzvara Lietuvas čempionātā © DIENA

STATS/ASK regbija komanda Lietuvas atklātā čempionāta otrajā spēlē Carnikavā izcīnīja otro uzvaru — 16:8 (5:3) pār Šauļu komandu Salda. Pirmajā puslaikā piezemējumu izdarīja Gatis Groza, bet Salda atguva trīs punktus ar soda sitienu. Otrajā puslaikā Jānis Priede iesita dropgolu, panākot 8:3, taču lietuvieši ar piezemējumu izlīdzināja rezultātu.

Latvijas čempionu tituli soļotājiem Dukurei un Janevicam © DIENA

Jolanta Dukure un Ingus Janevics kļuvuši par Latvijas čempioniem soļošanā. Murjāņu stadionā 10 000 metru distanci Dukure beidza pēc precīzi 46 minūtēm — viņai šis bija jau divdesmit otrais valsts čempiones tituls. Otrā finišēja Agnese Pastare (46:36,0), trešā Anita Kažemaka (48:27,0).20 000 metru distancē vīriem ceturto gadu pēc kārtas uzvarēja Ingus Janevics — 1.24:30,0. Otrais ar jaunu personisko rekordu 1.25:06,0 finišēja Arnis Rumbenieks, trešais bija Igors Kazakēvičs (1.30:35,0).

Premjers nepiekrīt, ka tagad būtu jāaicina atkāpties arī Šleseru © DIENA(51)

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) nepiekrīt politoloģes, sabiedrības par atklātību "Delna" padomes priekšsēdētājas Lolitas Čigānes paustajam viedoklim, ka, pieņemot īpašu uzdevumu ministres elektroniskās pārvaldes lietās Inas Gudeles demisijas rakstu, viņam jābūt konsekventam un jāaicina atkāpties no amata arī citus ministrus, par kuriem izteiktas šaubas, piemēram, satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC), par ko izteiktas vislielākās šaubas.

Ukrainas svarcēlājas — spēcīgākās Eiropā © DIENA(2)

Par Eiropas čempioni svarcelšanā svara kategorijā virs 75 kg kļuvusi Olga Korobka no UKrainas. Otrajā vietā ierindojās viņas tautiete Jūlija Dovgaļa, bronzu ieguva Magdalena Ufnala no Polijas. Arī dāmu sacensību komandu vērtējumā pirmo vietu izcīnīja Ukrainas svarcēlājas. Otrajā vietā bija Krievijas komanda, trešajā Turcija.

Latvijas kausa finālā spēlēs Tenax un ASK/AB.LV handbolisti © DIENA

ASK/AB.LV Latvijas kausa izcīņas finālā svētdien tiksies pašreizējie trofejas īpašnieki un valsts čempioni ASK/AB.LV un Dobeles Tenax handbolisti. Dobelnieki tikai pēdējās 10 minūtēs ieguva izšķirošo pārsvaru pusfināla mačā pret K-Rauta komandu un svinēja uzvaru 32:26 (11:12). Otrajā pusfinālā ASK/AB.LV sagrāva RTU komandu 46:17 (24:8).

Ungārijas hokejisti elitē, Igaunija — uz 2.divīziju © DIENA(3)

Tiesības spēlēt pasaules čempionāta elites grupā 2009.gadā izcīnījuši Ungārijas izlases hokejisti, kuri izšķirošajā 1.divīzijas B grupas spēlē Saporo ar 4:2 uzvarēja Ukrainu. Ungāri uzvarējja visās piecās turnīra spēlēs.

Kučinskis: Bez diskusijām TP nepiekritīs e—lietu sekretariāta likvidēšanai © DIENA(9)

Bez diskusijām nepiekritīsim tikai īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās (e—lietu) sekretariāta likvidēšanai, atstājot pārējos divus sekretariātus, tā izskanējušos pieņēmumu par iespējamo e—lietu sekretariāta likvidēšanu pēc ministres Inas Gudeles atkāpšanās Dienai komentēja Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

Avantis/Turība otrreiz uzvar Liepājas metalurgu © DIENA

Avantis/Turība komandas basketbolistes izvirzījušās vadībā Latvijas sieviešu basketbola līgas sērijā par 3.vietu. Trešajā spēlē dramatiskā cīņā rīdzinieces svinēja uzvaru pār Liepājas metalurga komandu 69:64 (20:20, 38:40, 55:52) un panāca pārsvaru sērijā līdz trim uzvarām — 2:1. Rezultatīvākās mājinieču rindās bija Anete Vorma (18 p.) un Ieva Vītola (pa 16 p.), bet liepājniecēm 19 punktus un 17 atl.bumbas savāca Sabīne Niedola.Sērijas ceturtā spēle paredzēta 22.aprīlī Liepājā.

Rītiņš būs ASV un Baltijas fonda vakariņu šefpavārs

Starptautiski atzītais šefpavārs, "Vincents" restorāna vadītājs Mārtiņš Rītiņš ir nolīgts veidot ēdienkarti un uzraudzīt maltītes sagatavošanu ASV un Baltijas fonda svētku vakariņām, kas norisināsies sestdien, 19.aprīlī.ASV un Baltijas fonda svinīgo godalgu piešķiršanas vakariņas norisināsies Vašingtonā viesnīcā "Renaissance Mayflower".

Šova Dejo ar zvaigzni vadītājas Ivetas Feldmanes ģimene mīt dzimtas mājā Mežaparkā

Vitrāžā, kas savieno mājas abus stāvus, nozib divi silueti, un pa gaiši krāsotā, 1939.gadā celtā nama durvīm smaidoša iznāk Iveta un ģimenes mīlulis labradors. Kamēr suņu puika dodas paskraidīt gar pagalma priedēm, dodamies iekšā pa senatnīgi šaurām durtiņām. "Šķiet, arhitekts nav bijis ar praktisku domāšanu, būtu gribējies plašāku ieejas halli," vērtē Iveta. Dodamies augšup pa dzelteniem pakāpieniem, kur paveras skats uz viesistabu ar sarkanām sienām.

Demokrātiskā Irāna — vairāk nekā sapnis(6)

Daudzstāvu ēka Teherānas centrā. Uz sienas — Brīvības statujas iztēle galvaskausa veidā un milzīgs uzraksts: "Down with USA" (Nost ar ASV!). Oficiālajos ceļvežos šī ēka saukta par ASV spiegu ligzdu. Līdz 1979.gada islāma revolūcijas, kas gāza prorietumniecisko Pehlevī monarhiju, tajā darbojās ASV vēstniecība.

Jauno kvartālu Mūkusalas ielas rajonā būvēs šogad

Kvartāls starp Mūkusalas ielu, Buru ielu un Kīleveina grāvi, kur patlaban atrodas ūdens atrakciju parks Akvalande un veikals Celtniecības pasaule, tuvākajos gados izmainīsies vērienīgi. Jau šā gada nogalē iecerēts uzsākt jaunā daudzfunckionālā kompleksa būvniecību. Šo ceturtdien projektu vērtēja Rīgas pilsētas arhitektu kolēģija.

Arhitekti grib izliektu 13. janvāra ielu

Vērtējot Stockmann pazemes autostāvvietas būvniecības ieceri, Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija ceturtdien neatbalstīja tā piedāvātos transporta risinājumus un pieprasīja uzlabot publisko ārtelpu — veidot universālveikala un kinoteātra ēkai priekšlaukumu un izliekt 13.janvāra ielu. Pagaidām vienprātība par to, kā organizēt satiksmi ap Stockmann nav panākta.

Olimpiskās lāpas politiskais ceļš(10)

Katru dienu mēs dzirdam par olimpiskās lāpas ceļojuma problēmām. Lāpa, kas jau tā ir aizsargāta ar tūkstošiem brīvprātīgo un savā ceļā sastopas ar jauniem un jauniem iznācieniem un izaicinājumiem. Vai kāds pirms septiņiem gadiem, kad starptautiskā Olimpiskā komiteja pieņēma lēmumu par olimpisko spēļu rīkošanu Pekinā, varēja iedomāties šīs problēmas?Sports – tā ir arī politika.

Vaikulis: svarīgi, ka sākumā nesalūzām © DIENA(1)

11 punktu, 10 rezultatīvu piespēļu un 6 atlēkušās bumbas Raimondu Vaikuli padarīja par vienu no FIBA kausa izcīņas pusfināla vērtīgākajiem spēlētājiem Barons/LMT sastāvā. Turklāt ārpus statistikas palika Vaikuļa aukstasinība, uzņemoties saspēles organizēšanu situācijā, kad spēle nevedāsw Armandam Šķēlem, bet Giedrus Gusts bija agri sakrājis četras piezīmes.

Pret Dāniju bez Arvīda Reķa

Pleca savainojums neesot ļoti nopietns, taču Arvīds pagaidām nevarot pacelt roku, tādas ir pēdējās ziņas par spēlē pret Slovākiju pleca traumu guvušo Latvijas izlases aizsargu Arvīdu Reķi. Sestdien Odensē spēlē pret Dāniju Arvīds paliks malā. Spēles sākums pulksten 18.15 pēc Latvijas laika.Piektdiena Latvijas hokejistiem pagāja ceļā.

Pasaules finanšu krīze skārusi Īslandi un sūta draudīgu signālu Latvijai(17)

Egils Johansons sēž savā Reikjavīkas birojā un ik pēc 15 minūtēm pārbauda Īslandes kronas kursu. Tas nenozīmē, ka viņš strādā bankā un nodarbojas ar valūtas tirdzniecību. E.Johansons tirgo automašīnas, bet Īslandes ekonomikas stāvokļa dēļ viņš ir spiests pievērst pastiprinātu uzmanību valūtas kursam.

Berluskoni un Putins apspriež ekonomiku(2)

Divu pretrunīgi vērtētu lielvalstu līderu tikšanās piektdien beidzās bez lieliem pārsteigumiem, gan Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, gan topošajam Itālijas premjeram Silvio Berluskoni mierīgi apspriežot turpmākas sadarbības iespējas un vienojoties veikt regulāras apspriedes. "Mums vienmēr ir patīkami sarunāties, un ceru, ka tāpat būs arī nākotnē," pēc tikšanās Sardīnijā žurnālistiem sacīja S.

Kuzminam 16.vieta Pasaules kausa izcīņā © DIENA

Pieredzējušais Latvijas šāvējs Afanasijs Kuzmins ierindojies 16.vietā Pasaules kausa izcīņā Pekinā. Ātršaušanā ar pistoli viņš savāca 575 punktus. Uzvarēja Sidnejas olimpisko spēļu čempions un Atēnu spēļu bronzas laureāts Sergejs Aļifirenko no Krievijas (586 p.).

Karavīri uzvar Kanādas basketbolistus © DIENA

Pasaules karavīru basketbola čempionāta ceturtajā spēlē Latvijas komanda, kas veidota uz Bumerangs/Gulbene/ASK bāzes, ar 96:79 uzvarēja Kanādu. Rezultatīvākie bija Uldis Rudzītis (24 p.) un Gundars Rauza (18 p.). Šī bija Latvijas basketbolistu trešā uzvara turnīrā.

Askolds Rodins: Partijas un ienākumi(12)

Saprātīgi. Palaikam publiskajā telpā izskanējušais, ka Latvijai derētu padomāt par valsts finansiālu atbalstu politiskajām partijām, guvis konkrētas aprises. Izpildīts viens no Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības simt dienu plāna uzdevumiem: speciāli izveidota darba grupa izstrādājusi un sākusi virzīt izskatīšanai valdības sēdē politisko partiju finansēšanas koncepcijas projektu.

Latvijas ražotāji ārvalstu tirgus iekaro ar videi un cilvēkiem draudzīgām mājām © DIENA

Latvijas koka māju ražotāji, kas vietējā tirgū savā starpā konkurē, ārvalstu tirgū ir sadarbības partneri, un videi draudzīgo ražojumu ģeogrāfija jau aptvērusi teju pusi Eiropas. "Latvijas ražotāji var konkurēt ne tikai ar cenu, bet arī ar savu "rozīnīti"," Dienai teic Latvijas kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Jānis Mārciņš.

Notikusi 2010.gada Eiropas handbola čempionāta kvalifikācijas turnīra izloze © DIENA

Latvijas handbola izlases pretinieki 2010.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra 6.apakšgrupā būs Francijas, Čehijas, Portugāles un Luksemburgas valstsvienības. Pirmo divu vietu ieguvēji kvalificēsies finālturnīram, kurā vietu jau nodrošinājuši rīkotāji austrieši un pašreizējie Eiropas čempioni dāņi.

Ņujorkas Knicks atbrīvo galveno treneri Tomasu © DIENA

No darba atbrīvots Ņujorkas Knicks basketbola kluba galvenais treneris Aisija Tomass. Septīto gadu pēc kārtas Knicks regulāro sezonu beidza ar negatīvu bilanci, turklāt šosezon atkārtoja kluba antirekordu — 59 zaudējumi 82 spēlēs. Knicks prezidents Donijs Volšs atzina, ka komandas vājais sniegums nav tikai Tomasa vaina, taču bijis nepieciešams spert radikālu soli snieguma uzlabošanā.

Rangers hokejisti Stenlija kausa otrajā kārtā © DIENA

Ņujorkas Rangers hokejisti kvalificējušies Stenlija kausa izcīņas otrajai kārtai. Sērijas piektajā spēlē viņi ar 5:3 pārspēja Ņūdžersijas Devils. Čehu zvaigzne Jaromirs Jagrs uzvarētājiem guva vienus vārtus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles.