1. maijs, 2010

"Times" un "Guardian" novēršas no Brauna un pauž atbalstu viņa politiskajiem konkurentiem © DIENA(28)

Lielbritānijas premjeram, Leiboristu partijas līderim Gordonam Braunam nācies atzīt, ka viņš samaksājis dārgi par to, ka pēc tikšanās ar iedzīvotājiem priekšvēlēšanu kampaņas laikā šonedēļ kādu pensionāri nosaucis par "ķertu fanātiķi". Nonākšanu pie šādas atziņas veicināja tas, ka divi laikraksti, kas iepriekš atbalstījuši leiboristus, tagad pauduši simpātijas viņu konkurentiem.

Gulbis gandarīts par spīti zaudējumam Nadalam © DIENA(21)

Ernests Gulbis preses konferencē pēc zaudējuma Romas Masters turnīra pusfināla spēlē pret Rafaelu Nadalu pauda gandarījumu par paša parādīto sniegumu.“Sāku slikti, pirmajā setā biju sanervozējies. Taču otrajā setā atradu savu spēli un spēlēju daudz labāk. Tīri labi sanāca sitieni gan no ērtās, gan neērtās puses, arī serves.

Štutgartes tenisa turnīra finālā spēlēs Enēna un Stosura © DIENA

Štutgartes WTA tenisa turnīra finālā svētdien tiksies beļģiete Žistīne Enēna un Samanta Stosura no Austrālijas.Pusfinālos Enēna pārliecinoši pieveica Šaharu Pīru no Izraēlas 6:3, 6:2, bet ar septīto numuru izliktā Stosura pārspēja kvalifikācijas turnīra dalībnieci Annu Lapuščenkovu no Krievijas 7:5, 6:3.Pasaules ranga sarakstā Stosura šonedēļ ieņēm desmito, bet Enēna – 24.vietu.

Sprādzienā hipodromā Krievijā 30 cietušie, viens gājis bojā © DIENA(8)

Sprādzienā, kas sestdien nogranda hipodromā Krievijas pilsētā Naļčika, cietušo skaits sasniedzis 30, bet viens cilvēks miris. Vēl viens ir smagā stāvoklī, atsaucoties uz RIA Novosti, vēsta newsru.com.Bojā gājušais ir 1906.gadā dzimis Otrā pasaules kara veterāns. Viņš miris operācijas laikā.RIA Novosti ziņo, ka sprādziens kvalificēts kā terora akts.

Neizšķirts Ananda un Topalova mača sestajā partijā © DIENA

Sestajā partijā mačā par pasaules čempiona titulu pašreizējais titula īpašnieks Višvanatans Anands no Indijas un bulgārs Veselins Topalovs nospēlēja neizšķirti. Sāncenši vienojās par neizšķirtu pēc 56.gājiena.Rezultāts kļuvis 3,5:2,5 Ananda labā. Septītā partija paredzēta pirmdien, tajā ar baltajām figūrām spēlēs Anands.Mača prēmiju fonds ir divi miljoni eiro.

Vaņins sausā Sion futbola kluba spēlē pret Grasshopper © DIENA

Latvijas futbola valstsvienības vārtsargs Andris Vaņins aizvadījis “sauso” spēli Šveices čempionātā, sestdien palīdzot savam klubam Sion ar 1:0 uzvarēta Cīrihes Grasshopper vienību.Vienīgos vārtus laukuma saimnieki guva piecas minūtes līdz pamatlaika beigām.Turnīra tabulā Sion komanda ieņem piekto vietu – 48 punkti 33 spēlēs. Grasshopper vienība ierindojas trešajā vietā (59 p.).

papildināta - Liepājas metalurga futbolisti zaudē punktus Daugavpilī © DIENA(1)

Latvijas čempioni kluba Liepājas metalurgs futbolisti sestdien zaudējuši pirmos punktus šīs sezonas LMT virslīgas turnīrā. Ceturtās kārtas spēlē viņi Daugavpilī nospēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar vietējo Daugavu.Pirmā puslaika pašās beigās Antons Jemeļins ar precīzo 11 metru soda sitienu vadībā izvirzījas liepājniekus, bet otrā puslaika kompensācijas laikā Murads Ramazanovs realizēja “pendeli”, panākot neizšķirtu.

Fotoreportāža par Romas Masters tenisa turnīra pusfināla spēli, kurā Latvijas tenisists Ernests Gulbis gandrīz triju stundu ilgā cīņā piekāpās pasaules ranga trešās vietas īpašniekam Rafaelam Nadalam – 4:6, 6:3, 4:6.Kā zināms, prestižo Masters turnīru pusfinālā Gulbis bija iekļuvis pirmo reizi. Ernests nopelnīja 360 reitinga punktus, kas viņam nākamnedēļ garantēs vietu pasaules labāko četrdesmitniekā, un 103 450 eiro prēmiju.

Gulbis līdzīgā cīņā zaudē Nadalam © DIENA(39)

Ernests Gulbis Romas Masters turnīra pusfinālā līdzīgā cīņā sestdien piekāpās titulētajam spānim Rafaelam Nadalam – 4:6, 6:3, 4:6. Cīņa ilga divas stundas un 47 minūtes. Iekļūšana Masters turnīra pusfinālā, kā arī uzvara pār pasaules ranga līderi Rodžeru Federeru šonedēļ ir Latvijas labākā tenisista lielākie panākumi karjerā.

VEF Rīga un BK Ventspils cīņā būs nepieciešama piektā spēle © DIENA(2)

Latvijas basketbola līgas pusfināla ceturtajā spēlē BK Ventspils komanda savā laukumā ar 100:75 (51:36) uzvarēja VEF Rīga basketbolistus un panāca neizšķirtu sērijā 2:2.Izšķirošā piektā spēle paredzēta otrdien, 4.maijā Olimpiskajā sporta centrā Rīgā.Pirmajā ceturtdaļā laukuma saimnieki saglabāja dažu punktu pārsvaru.

Latvijas galda tenisisti zaudē Slovēnijai Eiropas Nāciju līgas mačā © DIENA(1)

Latvijas galda tenisa izlase sestdien Liepājā piedzīvoja zaudējumu Eiropas Nāciju līgas trešās divīzijas A grupas cīņā pret Slovēniju – 2:3.Matīss Burģis ar 3:0 pieveica Maticu Slodeju un ar 3:0 Janu Zibratu, Oļegs Kartuzovs ar 0:3 piekāpās Janam Zibratam, bet Sandijs Vasiļjevs zaudēja Gregoram Zafoštnikam 2:3.

Pensijas kā Austrālijā?(31)

Pirms kāda gada, vēl Saldus mēra amatā, man bija interesanta saruna ar kādu latviešu izcelsmes kundzi no Austrālijas. Viņa vēlējās nokārtot Saldū kādas īpašuma tiesības un cita starpā pastāstīja par to, kā darbojas pensiju sistēma Austrālijā.

Pedrosa uzvarējis Spānijas Grand Prix kvalifikācijā © DIENA

Pasaules motošosejas čempionāta Spānijas Grand Prix izcīņas kvalifikācijas braucienos MotoGP klasē sestdien dubultuzvaru izcīnīja mājinieki Dani Pedrosa (Honda) un Horhe Lorenso (Yamaha), kuri svētdien startēs no pirmajām divām pozīcijām.Trešo rezultātu uzrādīja Keisijs Stouners (Ducati), tikai ceturto – pirmā posma uzvarētājs un seškārtējais pasaules čempions Valentino Rosi (Yamaha). Nākamās vietas ieņēma Nikijs Heidens (Ducati), Rendijs de Puņjē (Honda) un Kolins Edvardss (Yamaha).

2014.gada Eiropas vieglatlētikas čempionāts notiks Cīrihē © DIENA

Eiropas Vieglatlētikas asosciācijas padomes sēdē pieņemts lēmums 2014.gada Eiropas vieglatlētikas čempionāta rīkošanu uzticēt Šveices pilsētai Cīrihei. Paredzams, ka sacensības notiks augustā.Šveicē kontinenta meistarsacīkstes notiks otro reizi – 1954.gadā čempionātu rīkoja Berne.Kā zināms, Cīrihē ik gadu notiek viens no Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Zelta līgas (no šā gada – Dimanta līgas) posmiem.Šāgada Eiropas vieglatlētikas čempionāts no 26.jūlija līdz 1.augustam risināsies Barselonā, bet 2012.gadā – Helsinkos.

Liverpool galvenajam trenerim Benitesam prognozē nākotni Turīnas klubā Juventus © DIENA

Svētdienas spēle pret Londonas Chelsea, visticamāk, būs pēdējā, ko savā laukumā pie Liverpool kluba stūres aizvadīs spāņu treneris Rafaels Benitess, ziņo britu laikraksti.Pēc vienas informācijas, jau nākamās nedēļas sākumā Benitesam darbu piedāvāšot slavenais Turīnas klubs Juventus. Pēc citām ziņām, kontakti starp treneri un Juventus jau bijuši, un spāņu speciālistam piedāvāts līgums uz četriem gadiem.

LSDSP piketē kopā ar policistiem(7)

Šodien, 1.maijā policistu piketu atbalstīja Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) biedri un topošās sociāldemokrātiskās politisko partiju apvienības „Solidaritāte” dalībnieki.

Sestdien, 1.maijā, iepretī valdības ēkai pie telšu pilsētiņas piketu sarīkoja Latvijas Apvienotā policistu arodbiedrība (LAPA). Tajā, pēc dažādām aplēsēm, piedalījās 70-100 cilvēki.LAPA vadītājs Agris Sūna, kurš arī pats iesaistījies politikā, izveidojot Latvijas kustību Solidaritāte, rokās turot policistu cepuri, pilnu ar sīkām monētām, stāstīja, ka tas ir pēdējo dienu laikā policistu saziedotais, tādējādi parādot, cik iekšlietu struktūrās strādājošie ir gatavi atdot budžeta konsolidācijai, bet pārējo lai piemet valdības locekļi, ziņo BNS.

NBA nosaukusi sezonas labāko debitantu simbolisko piecnieku © DIENA

Nacionālā basketbola asociācija paziņojusi šīs sezonas labāko debitantu simboliskos piecniekus.Pirmajā All Star piecniekā iekļauti trīs galvenie Gada debitanta titula pretendenti Brendons Dženingss (Milvoki Bucks), Tairiki Evanss (Sakramento Kings) un Stīvens Karijs (Goldensteitas Warriors), kā arī Darens Kolisons (Ņūorleānas Hornets) un Tadžs Gibsons (Čikāgas Bulls).

Šanhajā atklāta vērienīgā World Expo 2010 izstāde. Tiek lēsts, ka tā ir 20 reizes lielāka nekā 2008.gadā Spānijā notikusī izstāde World Expo. Latvijas paviljona veidotāji Aerodium izstādei veltītajā interneta lapā atklāšanas dienā norādījuši: lai gan vēl nevaram atvērt paviljonu apmeklētājiem, kopumā izskatāmies lieliski un to arī katrs pats var novērtēt, apskatot jaunāko attēlus mūsu fotogalerijā _(skat.

Šveices hokejisti pārbaudes spēlē pagarinājumā uzvar Norvēģiju © DIENA

Latvijas hokeja valstsvienības pirmie pretinieki pasaules čempionātā Šveices hokejisti pārbaudes spēlē savā laukumā pagarinājumā ar 5:4 uzvarēja Norvēģijas izlasi.Jau 13.sekundē šveicieši izvirzījās vadībā, taču otrās trešdaļas beigās laukuma saimnieki nonāca zaudētājos 2:4. Pamatlaika pēdējās septiņās minūtēs Šveices komanda panāca izlīdzinājumu, bet papildlaika piektajā minūtē Tibo Monē guva uzvaras vārtus, liecina Šveices Hokeja federācijas informācija.

Lejnieks iekļuvis Verobīčas turnīra pusfinālā © DIENA

Latvijas tenisists Kārlis Lejnieks iekļuvis Verobīčā (ASV) notiekošā ITF tenisa turnīra pusfinālā. Ceturtdaļfinālā Lejnieks, kurš šonedēļ pasaules rangā ieņem 708.pozīciju, ar 6:3, 3:6, 6:2 pārspēja ranga 665.pozīcijā esošo norvēģi Ērlingu Tveitu, liecina Starptautiskās Tenisa federācijas informācija.Pusfinālā Latvijas tenisista pretinieks būs Ukrainā dzimušais amerikānis Deniss Kudla (999.).

Noskaidroti Štutgartes tenisa turnīra pusfināla pāri © DIENA

Izraēlas tenisiste Šahara Pēra un austrāliete Samanta Stosura kā pirmās piektdien iekļuva Štutgartes WTA turnīra pusfinālā.Pēra ceturtdaļfinālā mazliet negaidīti pārliecinoši ar 6:3, 6:2 pārspēja pasaules ranga vicelīderi Dināru Safinu no Krievijas, lai gan krievu tenisistei šis ir tikai pirmais turnīrs pēc ilgāka laika.

Neizšķirts ar Auxerre tuvina Marseļas futbolistus Francijas čempionu titulam © DIENA

Francijas futbola čempionāta līdervienību savstarpējā cīņā neizšķirti 0:0 nospēlēja Auxerre un Marseļas Olympique futbolisti.Trīs kārtas līdz turnīra beigām Marseļas komanda savākusi 72 punktus un Auxerre apsteidz par pieciem punktiem. Olympique tiks kronēti par čempioniem jau trešdien, ja uzvarēs Stade Rennes vienību, bet viņu tuvākie konkurenti nespēs uzvarēt Lyon.

Sākas "Dižā Baltijas apceļošana"(2)

1.maijā sākas ceļojumu spēle "Dižā Baltijas apceļošana 2010", informē Latvijas Tūrisma attīstības aģentūras pārstāve Maija Poča.

Pitsburgas Penguins hokejisti izvirzās vadībā sērijā pret Canadiens © DIENA

Stenlija kausa īpašnieki Pitsburgas Penguins kluba hokejisti izcīnījuši uzvaru izslēgšanas turnīra otrās kārtas pirmajā spēlē pār Monreālas Canadiens – 6:3.Panākumu Pitsburgas komandai nodrošināja veiksmīgā spēle skaitliskajā vairākumā – šādi viņi guva četrus no sešiem vārtiem. Zīmīgi, ka Canadiens hokejisti pirmajā kārtā pret Vašingtonas Capitals pretiniekiem ļāva gūt tikai vienus vārtus 33 gadījumos skaitliskajā mazākumā.

Karavīru izpriecas(4)

Tiem amerikāņu zaldātzēniem, kas atrodas Afganistānā un brīvajos brīžos nodarbojas ar blēņām un par kuriem jau populārajā Gawker’a portālā izvērsusies pamatīga diskūūūsija (daudziem šķiet, ka šie zaldāti PILNĪGI NOTEIKTI ir geji, jo viņu dejiskās kustības par to liecinot... nezinu, neesmu speciālists dejisko kustību lietās...), viens patiešām ir – humora izjūta. God bless America and be safe, boys! In all activities be safe.

Lakers un Jazz basketbolisti kvalificējas NBA čempionāta otrajai kārtai © DIENA

Pašreizējie Nacionālās basketbola asociācijas čempioni Losandželosas Lakers basketbolisti iekļuvuši izslēgšanas turnīra otrajā kārtā.Uzvaru 95:94 viesos pār Oklahomas Thunder komandu viņiem nodrošināja Pau Gasola pamatlaika pēdējā sekundē pielabotais Kobes Braienta metiens. Sērijā Lakers svinēja uzvaru 4:2.

Kuldam rezultatīva piespēle Kaldera kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē © DIENA

Latvijas hokejists Arturs Kulda atzīmējies ar rezultatīvu piespēli Kaldera kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē, kurā viņa pārstāvētais klubs Čikāgas Wolves pagarinājumā ar 3:4 piekāpās Teksasas Stars vienībai.Kulda četras reizes meta pa pretinieku vārtiem un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.Otrā spēle sērijā līdz četrām uzvarām paredzēta svētdien.