Ar vēzi sirgstošā 19 gadus vecā Gabriela Mutora ārstēšanai saziedoti nepieciešamie 482 826 eiro, aģentūru LETA informēja labdarības organizācijā "Ziedot.lv".
16. novembrī RISEBA “H2O 6.kvartālā” Aisteres zālē, kas atrodas Aisteres ielā 2, Rīgā, biedrība “ Palīdzēsim viens otram” aicina ik vienu atbalstīt mūsu ieceri palīdzēt finansiālās grūtībās nonākušiem onkoloģijas pacientiem labdarības pasākumā “Cerība uz rītdienu”.
Patlaban nav skaidrības, kur atrast finansējumu veselības ministra Hosama Abu Meri (JV) piedāvātajam speciālajam fondam onkoloģijā, tāpēc Veselības ministrijai (VM) šādi priekšlikumi ir jāsagatavo un jānāk ar tiem uz valdību, otrdien pēc valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksmes žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Latvijas onkoloģijas pacienti nesaņem pietiekamu veselības aprūpi salīdzinājumā ar citām ES valstīm, šādu nostāju pauda Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu (SIFFA) asociācijas direktore Vladislava Marāne.
Kādreiz bieži lietotā frāze, ka, lūk, Eiropa mūs nesapratīs, tagad parasti tiek aizstāta ar jautājumu – ar ko Eiropa var mums palīdzēt? Lai arī veselības politika un aprūpe ir katras dalībvalsts lieta, tomēr ir taisnība, ka Eiropas Savienība ir spējīga sniegt palīdzību un to arī dara. Mums ir jābūt spējīgiem to lietderīgi izmantot un sinhronizēt ar darbu pie Latvijas Onkoloģijas plāna realizēšanas.
Veselības ministrijas (VM) īstenotie pasākumi nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā par onkoloģisko saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu Latvijā.
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) jaunākajā pētījumā par onkoloģisko slimību ārstēšanu secinājusi, ka Latvijas vēža pacienti ir nevienlīdzīgā situācijā salīdzinājumā ar citām ES valstīm, tāpat arī Lietuvu un Igauniju. Galvenās atziņas, ko atklāj šis pētījums – Latvijā ir ierobežota piekļuve inovatīviem pretvēža medikamentiem, kā arī nepietiekama aprūpes kvalitāte.