Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Pasaules basketbola čempionāts

Lietuvas basketbolistiem pasaules čempionāta bronzas godalgas, zelts amerikāņiem

Lietuvas valstsvienības basketbolisti pirmo reizi kļuvuši par pasaules čempionāta medaļniekiem. Svētdien spēlē par trešo vietu lietuvieši ar 99:88 (48:38) uzvarēja Eiropas vicečempionus Serbijas izlasi un izcīnīja bronzas godalgas. Par zelta medaļu ieguvējiem kļuva ASV izlase, kas finālā ar 81:64 (42:32) pārspēja turnīra saimniekus turkus.

ASV basketbolisti pieveic Angolu, pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā tiksies ar Krieviju

ASV basketbola valstsvienība līdz ar pārliecinošu uzvaru 121:66 (65:38) pār Angolu iekļuvusi Turcijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kur sacentīsies ar Krievijas izlasi, kas uzvarēja Jaunzēlandi 78:56 (31:27).NBA klubos rūdīto ASV basketbolistu pārākums ne brīdi neradīja šaubas. Jau pirmajā ceturtdaļā viņu pārsvars sasniedza 20 punktus (31:11), otrā puslaika sākumā pārsniedza arī 30 punktu atzīmi, bet visu maču amerikāņi pabeidza ar plus 55.

Slovēnijas un Turcijas basketbolisti tiksies pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Slovēnijas un Turcijas basketbola valstsvienības kvalificējušās pasaules čempionāta ceturtdaļfinālam. Svētdien astotdaļfinālā slovēņi pārliecinoši pieveica Austrālijas izlasi 87:58 (42:21), bet turki apspēlēja francūžus 95:77 (43:28).Svētdienas pirmajā spēlē jau otrās ceturtdaļas vidū Slovēnijas basketbolistu pārsvars sasniedza 30:14 un turpinājumā viņu uzvara ne brīdi netika apšaubīta.

Serbijas un Spānijas basketbolisti iekļuvuši pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā

Serbijas un Spānijas valstsvienības basketbolisti kļuvuši par pirmajiem Turcijā notiekošā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālistiem. Sestdien pirmajā astotdaļfināla spēlē serbi ar 73:72 dramatiskā galotnē pārspēja Horvātijas izlasi, bet pašreizējie titula īpašnieki spāņi pieveica Grieķijas izlasi 80:72.

papildināta - Lietuvas basketbolisti pieveic Libānu, PČ astotdaļfinālā tiksies ar Ķīnas izlasi

Lietuvas basketbola valstsvienība ar piecām uzvarām piecās spēlēs pabeigusi Turcijā notiekošā pasaules čempionāta (PČ) priekšsacīkstes. Ceturtdien piektās kārtas spēlē lietuvieši pārspēja Libānas izlasi 84:66 (39:32) un nodrošināja pirmo vietu D grupā. Astotdaļfinālā Ķēstuša Kemzūras trenētās komandas pretinieki būs C grupas ceturtās vietas ieguvēji Ķīnas basketbolisti.

Lietuvas basketbolistiem pasaules čempionātā ceturtā uzvara pēc kārtas

Lietuvas valstsvienības basketbolisti izcīnījuši ceturto uzvaru pēc kārtas pasaules čempionātā, kas notiek Turcijā. Līdz šim nezaudējušo D grupas komandu spēlē kaimiņvalsts pārstāvji ar 69:55 (24:30) pieveica Francijas izlasi un kvalificējās astotdaļfinālam.Spēli lietuvieši kārtējo reizi iesāka neveiksmīgi un pēc pirmās ceturtdaļas nonāca iedzinējos 11:24.

Lietuvas basketbolisti atspēlē 18 punktu deficītu un uzvar pasaules čempionus spāņus

Lietuvas valstsvienības basketbolisti dramatiskā cīņā izcīnījuši trešo uzvaru Turcijā notiekošā pasaules čempionāta grupu turnīrā. Kaimiņvalsts komanda bijušā Latvijas izlases trenera Ķēstuša Kemzūras vadībā ar 76:73 (35:43) pārspēja pašreizējos titula īpašniekus spāņus.Lielāko pārsvaru Spānijas basketbolisti sasniedza trešās ceturtdaļas vidū (61:43), taču lietuviešiem piecas minūtes līdz pamatlaika beigām izdevās panākt izlīdzinājumu (66:66).

ASV un Argentīnas basketbolisti izcīnījuši trešās uzvaras pasaules čempionātā

ASV un Argentīnas valstsvienību basketboli izcīnījuši trešās uzvaras Turcijā notiekošajā pasaules čempionāta trešajā kārtā.A grupas spēlē argentīnieši ar 91:70 pārliecinoši pieveica Angolas izlasi. Pārējās A grupas spēlēs Serbijas izlase sagrāva Jordāniju 112:69, bet Austrālija pārspēja Vāciju 78:43.