Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
No 3. līdz 5. augustam ir labvēlīgs laiks, lai apgrieztu dzīvžogus. Parasti augustā to dara pēdējo reizi pirms sagatavošanās ziemas sezonai. Jānogriež arī noziedējušās ziedkopas un nevajadzīgās atvases augiem, kuri turpina ziedēt vai ir jau noziedējuši. Jāmēslo ziemcietes, daudzgadīgie košumaugi. Svarīgi, lai mēslojumā būtu gana augsts kālija saturs, jo kālijs palīdzēs augiem nobriest un sagatavoties ziemai. Domājot par nākamo vasaru, paliekošā vietā var iestādīt divgadīgo puķu – kāršrožu, mārpuķīšu, pulkstenīšu, neļķu, uzpirkstīšu, vakareņu, neaizmirstulīšu, margrietiņu, atraitnīšu – u. c. stādus. Ja gribas ievākt sēklas, spēcīgākos, veselīgākos ziedus pēc to noziedēšanas neizgriež, bet atstāj nobriest. Ja sēklas jau nogatavojušās, šīs dienas ir labvēlīgas to novākšanai.
Lapu dārzeņu kopšana
No 5. līdz 7. augustam jānogriež skābenes un var sēt jaunas nākamā gada ražai. Pavasara lociņu ražai sējiet tos jau tagad – varbūt pagūsiet ar svaigajiem zaļumiem mieloties vēl šoruden. Var pagūt izaudzēt arī jaunos salātus, rukolu, spinātus. Ziemas krājumiem jāievāc garšaugi. Pārstādiet rabarberus, pavairojiet tos, dalot cerus.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 7. līdz 9. augustam varat pārstādīt zemenes, stādīt avenes un citus augļu krūmus. Laikapstākļi augustā kļūst vēsāki, naktis garākas un rasa izteiktāka, tāpēc jārūpējas par siltumnīcas mikroklimatu un augiem optimālu laistīšanas un barošanas režīmu, lai neveidotos puve. Augus vēlams laistīt pie saknēm un siltumnīcu kārtīgi vēdināt. Laistiet no rītiem, raugoties, lai līdz vakaram lielākais mitruma daudzums ir izgarojis un neveidojas kondensāts. Bojātos augļus un lapas izvāciet un iznīciniet!