Viengadīgās nezāles virzu, balandas, ganu plikstiņus, sīkgalvītes jeb sīkziedu galinsogas, vijolītes, ārstniecības matuzāles, saules dievkrēsliņus, ķeraiņu madaras, maura skarenes, blusu sūrenes, tīruma pērkones, tīruma zvēres u. c. var likt kompostkaudzē kopā ar citiem sadzīves atkritumiem. Pāraugušās viengadīgās nezāles, kurām jau attīstījušās sēklas, kopējā kaudzē nevajadzētu likt.
Daudzgadīgās vārpatas, gārsas, mīkstpienes, pelašķus, nātres, vībotnes, usnes, ceļtekas, kosas, parastās māllēpes, ložņu gundegas u. c., kam ir spēcīga, liela sakņu sistēma, un ārstniecības pienenes jeb cūkpienes, skābenes, lielās dzelzenes, rudens vēlpienes u. c., kam ir dziļas mietsaknes, kompostēt nevajag.
Ļoti laba ir nātru virca – augu spēcināšanai. Nātrēm piemīt vērtīgas īpašības – tās baro augsni ar silīciju, kāliju. Nātrēm ieteicams pievienot strutenes. Zaļo masu liek mucā, piepildot 1/3 no tā ar zāli, zālei uzlej ūdeni, lai trauks būtu gandrīz pilns, bet ne līdz malām, jo rūgstot radīsies putas. Traukam uzliek vāku, bet nenoslēdz hermētiski. Vāks kalpo tam, lai šķidrumā neiekļūst kukaiņi un dzīvnieki un lai mazinātu smaku. Zāļu vircu atšķaida ar ūdeni 1:10 un aplej augus ar lejkannu vai miglotāju.