Izstādes autori aicina apmeklētājus ielūkoties mūsu tautas kultūras un cilvēku stāstos, to tuvplānos, kas cauri gadsimtiem atbalsojas mūsdienās un dod spēku katrai nākamajai paaudzei. Izstādē skatāmas vairākas Baltu Rotu kolekciju tēmas, kas tapušas 30 gadu garumā un jaunas rotu kolekcijas, kopumā veidojot 161 rotu.
Rotu kolekcijā, kas tapusi īpaši Liepājai, iekļauts dzintars, ar ko Baltu Rotas ikdienā nestrādā. Tieši šai izstādei ir radītas krelles “Liepāja”, kur papildus dzintaram iekļauta akmens nots, putni un zivis, veidojot stāstu par pilsētu. Skatāmas arī dažādas rotas ar jūras akmeņiem. Ar lieliem dzintara gabaliem trīs kaklarotās atveidota arī sena ziemeļu leģenda – zirgs, putns un čūskas – simbolizējot apli, kurā iet saule. Tās ir radības, kas senajā mitoloģijā pavada sauli.
Mākslas telpā izvietotās rotas ieskauj fotogrāfes Unas Taal 33 lielformāta melnbaltās fotogrāfijas, kuru galvenās varones ir sievietes. Katrai ir īpašs stāsts. Katra raksturo latvietību, to īpašo šiem platuma grādiem, taču vienojošais faktors visām šīm sievietēm ir spēja iedvesmot citus. Viņas ziemeļu sauciens ir pirmais kopprojekts, kas veidots tieši šādā saturiskā un vizuālā formā, koncentrējoties gan uz vēsturisko mantojumu, gan mūsdienu aktualitātēm Latvijā un pasaulē.
Reflektējot par šī laika dramatiskāko notikumu – karu Ukrainā, izstādes autori iekļāvuši arī Latvijā nonākušo bēgļu – septiņu ukraiņu sieviešu portretus un audiostāstus par sajūtām, nokļūstot mūsu patvēruma zemē. Pa vidu šiem audio stāstiem izvietota Baltu Rotu veidotā ziedojumu kolekcija Saulespuķe, kas sastāv no 82 saulespuķēm.
Atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja izstādes radošā komanda. Ģitārists Māris Kupčs apmeklētājiem veltīja divus instrumentālos skaņdarbus – Tumša nakte, zaļa zāle un kādu Brazīlijas melodiju.