Kalniņa galvenais pārmetums ir sistēmas nesakārtošana, kas jāvelta ne tikai Vienotībai, kura iepriekš pati iestājās pret partiju patronāžas sistēmu, bet arī visai valdošajai koalīcijai. Valdība atbalstīja attiecīgos likuma grozījumus, kas ļautu ieviest kritērijus, taču to virzība uz pieņemšanu notiek pārāk lēni. Savukārt pašreizējā situācija ar Augustovsku ir vērtējama kā sīka epizode, pauda pētnieks.
Viņš sacīja, ka, nosakot kādai kvalifikācijai ir jāatbilst kandidātam, to varētu izvēlēties gan konkursa kārtībā, gan izraugoties attiecīgo profesionāli bez konkursa. Vaicāts, kā nepieļaut to, ka no diviem profesionāliem kandidātiem izvēlas to, kas ir saistīts ar kādu politisko spēku, Kalniņš skaidroja, ka stingrāka garantija būtu konkursa rīkošana.
Pētnieks norādīja, ka Augustovska ir politiski pietuvināta Vienotībai, taču viņš nevar atbildēt, vai šajā gadījumā ir ievēroti tiesiskuma principi - nekā pretlikumīga šajā lietā nav un tā drīzāk būtu jāvērtē pēc labas pārvaldības un lietderības principiem. Taču, lai izvērtētu, vai ir ievēroti labas pārvaldības un lietderības principi, jāvērtē Augustovskas piemērotība šim amatam, norādīja pētnieks. Viņš skaidroja, ka, lai to darītu, būtu nepieciešams iepazīties ar papildu informāciju.