Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

Aizrāvās uzbrukumā

Cenšoties spēli novirzīt uz pretinieku zonu, aizmirsa par savu vārtu drošību. Gagarina kausa izcīņas 2. kārtas pirmajā spēlē Rietumu konferences spēcīgākā komanda Jaroslavļas Lokomotiv ar pretuzbrukumos iemestajām ripām nolieca Rīgas Dinamo pretestību. Rīdzinieki zaudēja ar 2:4, pēdējo ripu ielaižot, kad vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Otrā spēle ceturtdien Jaroslavļā.

Spēles gaita pārsteidza. Nebija gaidītā spiediena no Lokomotiv puses, tā vietā mājinieki kā viltīgas lapsas gaidīja, kad dinamieši pagurs uzbrukumā, lai dotu prettriecienu. Pirmajā periodā uzbrukumā savu maiņu pārspēlēja Broka Trotera trijnieks, centra uzbrucējs atpakaļ uz aizsardzības zonu atslidoja, taču nepietika vairs spēka un uzmanības, lai neitralizētu vārtu priekšā Aleksandru Gaļimovu. Par to, ka pēc pirmajām divdesmit minūtēm rezultāts bija tikai 1:0 Lokomotiv labā, lielā mērā jāpateicas vārtsargam Krisam Holtam un veiksmei. Situācijā viens uz vienu ripa jau slīdēja starp Holta kājsargiem vārtos, bet pēdējā brīdī atsitās pret vārtu stabiņu.

Roberta Petrovicka metiens gandrīz no laukuma apmales sasniedza mērķi, Aleksandrs Ņiživijs ar lielmeistara piespēli sameklēja vārtu priekšā Marku Hartiganu, un trešā perioda vidū jau bija 2:1 Dinamo labā. Vēlreiz uzbrukumā aizrāvās Trotera maiņa, un jau 2:2. Holts atsita ripu vārtu priekšā, kur par Gunti Galviņu izveicīgāks izrādījās Ivans Tkačenko (2:3). Pēdējo ripu Jozefs Vasičeks jau raidīja tukšos vārtos.

Rīgas Dinamo treneris Juliuss Šuplers pēc spēles uzteica komandu par cīņassparu un norādīja, ka mača iznākumu izšķīrušas divas taktiskas kļūdas trešajā periodā. «Pirmajā un otrajā trešdaļā komanda spēlēja labi,» piebilda Šuplers.

Lokomotiv 4
Dinamo R 2

(1:0, 0:1, 2:1)
Sērijas pirmā spēle (1-0)
Lokomotiv: Gaļimovs (Demitra, Vašičeks, 9.), Rahuneks (Barinka, Koroļuks, 50.), Tkačenko (Rahuneks, Mihnovs, 56.), Vašičeks (maz., tukšos vārtos)
Dinamo R: Petrovickis (Hartigans, Štāls, 24.), Hartigans (Ņiživijs, Surovijs, 49.)
Dinamo R: Holts; Laviņš - Sotnieks, Ankipāns - Sprukts - Karsums, Cibuļskis - Ozoliņš, Ņiživijs - Hartigans - Surovijs, K. Rēdlihs - Galviņš,