Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Ar diviem dučiem pārsvara Lietuvā izrādījās par maz

Uz naža asmens galotnē nenoturējās Barona/LDz basketbolisti, kuri Baltijas līgas astotdaļfināla atbildes spēlē Utenā jau pirmajā puslaikā izlaida no rokām savā laukumā iekrāto 24 punktu pārsvaru un galotnē piekāpās vietējam Juventus - 58:84 un divu spēļu summā - 140:142.

Lai gan Mārupē «baroni» bija iekrājuši šķietami solīdu 24 punktu pārsvaru, bija skaidrs, ka Utenā gaidāma kārtīga rakstura pārbaude. Vismaz vārdiski Barona/LDz treneri un spēlētāji šķita apzināmies uzdevuma sarežģītību, taču laukumā tomēr komanda šķita negatava pretinieku, skatītāju un tiesnešu izdarītajam spiedienam. Ar agresīvu presingu visa laukuma garumā mājinieki apslāpēja jebkādus rīdzinieku centienus sarīkot organizētu uzbrukumu. Nācās uzbrukt no sarežģītām pozīcijām, izpildīt sasteigtus metienus, un tāpēc arī punkti krājās gausi. «Baronu» pēdējo spēļu līderu statistika runā pati par sevi - Dmitro Gļebovam 0/6 2 p., 4/10 3 p., Pāvelam Burenko 5/11 2 p., 2/7 3 p., Mateo Kedžo 2/6 2 p., 0/1 3 p. Barons/LDz kļūdījās 19, Juventus - 7 reizes. Mājinieki spēles laikā izpildīja divdesmit piecus, viesi - 10 soda metienu, turklāt četri no tiem bija pēdējā minūtē, kad Juventus divreiz apzināti pārkāpa noteikumus, liedzot «baroniem» uzbrukt no tālienes...

Juventus pirmo reizi izlīdzinājumu divu spēļu summā panāca otrā puslaika ceturtajā minūtē, taču tieši tad beidzot modās viesu uzbrukums. Iniciatīvu veiksmīgi uzņēmās Matīss Rudmiezis, ar individuāliem gājieniem ieguva vairākus punktus un ļāva Baronam/LDz saglabāt intrigu līdz pat pēdējai minūtei. Tajā gan Lietuvas basketbolisti nospēlēja precīzāk un aukstasinīgāk, kamēr rīdzinieki nerealizēja savas iespējas no soda metienu līnijas.

Līdzīgu atspēlēšanos Prienos nepieļāva TU/Rock, kas nosargāja Tartu iekrāto pārsvaru un nokārtoja tikšanos ceturtdaļfinālā ar Liepāju/Triobet.