Jemenas galvaspilsētas Sanas ielās izgājušo protestētāju prasības daudz neatšķiras no to iedvesmotāju - tunisiešu un ēģiptiešu - vēlmēm panākt politiskās pārmaiņas nabadzības un korupcijas mocītajā valstī.
Nemierus Jemenā pasaule gan uzlūko ar vēl lielākām bažām, jo valsts ir viens no galvenajiem teroristu grupējuma Al Qaeda centriem. Kā vēsta BBC, Jemena, kurā valda bezdarbs, ir pievilcīga kaujinieku vervēšanas vieta, un radikālais islāmisms šajā valstī ir liels drauds.
Jemenas valdības pārstāvis Džalāls Jakūbs izteicies aģentūrai Reuters, ka tikai ar reformu palīdzību varēs nomierināt tautas protestus, kas draudot izvērsties nekontrolējamās masu nekārtībās. Jemena esot ļoti atšķirīga no Tunisijas, un visu daudz bīstamāku padarot nekontrolētā ieroču tirdzniecība valstī.
Tikmēr protesti Ēģiptē, par spīti aizliegumiem, nerimst jau vairākas dienas un piektdien draud izvērsties vēl lielākos apmēros. Sociālajos tīklos izskan aicinājumi vienoties musulmaņiem un kristiešiem, jo reliģiskajai pārliecībai neesot nozīmes. Demonstranti sola nepadoties, līdz panāks prezidenta gāšanu. To rindas papildināt grasās valstī aizliegtā kustība Musulmaņu brālība, kā arī Nobela Miera prēmijas ieguvējs Muhammads el Barādeī. Viņš uzsvēris, ka ir gatavs pārejas posmā pārņemt varas grožus savās rokās, ja tauta to vēlēsies.
Kā ziņo BBC, Ēģiptes valdības vienīgā atbilde pašlaik ir demonstrantu vardarbīga apspiešana. Protestos, kas izplatījušies pa visu valsti, aizturēti jau vismaz tūkstotis aktīvistu.
Situācija reģionā kļūst arvien saspīlētāka. «Arābi ir dusmīgi un neapmierināti. Uz spēles ir liktas reformas,» Arābu līgas vadītāja Amra Mūsas teikto citējis AP. Viņš norādījis, ka nepieciešams ne vien padarīt caurskatāmākus varas procesus valstī, bet arī uzlabot izglītības līmeni.