Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Arsenal pabiedē Milan, bet nepārmāca

Brīnumainai Londonas Arsenal futbolistu izglābšanās misijai pret Milan daudz netrūka. UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē viesos bezcerīgi zaudējot ar 0:4, atbildes mačā londonieši tomēr prata reanimēt šķietami mirušo intrigu par rezultātu divu spēļu summā. Jau pirmajā puslaikā «lielgabalnieki» izvirzījās vadībā ar 3:0, bet papildlaikam nepieciešamo ceturto bumbu Kristiana Abiati sargātajos vārtos iedabūt neizdevās, lai gan iespējas bija. Ceturtdaļfinālā iekļuva Milan un Portugāles Benfica, kas mājās ar 2:0 pārspēja Zenit.

«Augstākā līmeņa komandām vienmēr ir jātic saviem spēkiem, pat tad, ja statistiski varbūtība izcīnīt vēlamo ir nieka pieci procenti. Darīsim visu, lai uzvaru divu spēļu summā neliegtu sasniegt tieši ticības trūkums,» spēles dienā pirms mača teica Arsenal treneris Arsēns Vengers. Acīmredzot tas izdevās, jo pēc spēles francūzis savu padoto veikumu varēja tikai slavēt. «Teicu puišiem, ka viņi var būt lepni par savu sniegumu. Parādījām fantastisku komandas garu un atguvām pirmajā spēlē zaudēto godu. Mūsu aizsargi šodien bija vienkārši izcili, vispār komandai izdevās gandrīz viss. Žēl tikai, ka otrajā puslaikā spēlētāji pagura, bet uz rezervistu soliņa nebija enerģisku pussargu.»

Tiesa, arī Milan bija būtiski robi sastāvā, kas lielā mērā izskaidro tik krasu snieguma pasliktināšanos. Salīdzinājumā ar abu komandu pirmo tikšanos 15. februārī Milānā Itālijas čempiona pamatsastāvā trūka trīs vīru: pussargus un uzbrucējus saistošā Kevina Princa Boatenga, kapteiņa Klārensa Zēdorfa un malējā aizsarga Lukas Antonīni. Turklāt Milan galvenais bumbas atņēmējs laukuma vidusdaļā Marks van Bommels atbildes spēlē jau 5. minūtē saņēma «plāksteri» un zaudēja savu licenci spēlēt asi pret pretiniekiem.

Otrā otrdienas spēlē Benfica ar metodisku un pacietīgu spēli «nolieca» Sankpēterburgas Zenit, kuriem mājinieki faktiski nedeva iespējas apdraudēt Artura sargātos vārtus. Sitienu attiecība - 15:4 Benfica labā.

Trešdien vēlu vakarā atbildes spēles aizvadīja Barcelona - Leverkusen un APOEL - Lyon. Pārējie astotdaļfinālu pāri spēlēs nākamnedēļ.

Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes spēles
Benfica - Zenit 2:0 (divu spēļu summā 4-3) (Maksi Pereira 45., Nelsons Oliveira 90.)
Arsenal - AC Milan 3:0 (3-4) (Koscelnī 7., Rosickis 26., van Persijs (11 m) 43.)