Nav koncepcijas
Manuprāt, visvairāk Babā, tāpat kā daudzos citos Rīgas veikalos, pietrūkst vienotas koncepcijas, jo, tā kā paķerts pa druskai no visa - te var nopirkt gan latviešu, gan ārvalstu jauno dizaineru apģērbu, pašgatavotas rotas, no Indijas vestas tunikas, stikla krūzītes, sveces, somas un adītus cimdus -, iespaids rodas pārāk haotisks un veikals nedaudz sāk atgādināt rokdarbnieču tirdziņu, kur mazā telpā saspiests par daudz lietu, - to norāda arī Liene. «Ja tas ir rokdarbu veikals, viss kārtībā, taču par jauno dizaineru veikalu to gan nevar nosaukt,» viņa komentē.
Taču acīmredzot tas ir arī izdzīvošanas jautājums. «Gribētos, protams, lai būtu vairāk dizaineru apģērbu, notiktu nepārtraukta kustība. Lai gan interese par Latvijas dizaineru apģērbiem ir ļoti liela, jo līdz ar krīzi audzis patriotisms, ne visi var atļauties tos iegādāties. Savukārt rotas joprojām pērk visu laiku,» stāsta veikala līdzīpašniece Sinda Krieviņa.
Interesantākie eksemplāri
Interesantākais ir dizaineru apģērbu stends. Ja virsjakai varat atvēlēt vairāk nekā simt latu, ļoti kvalitatīvas un dizainiski pievilcīgas ir holandiešu ekozīmola Hemp Hood-Lamb kaņepju šķiedru jakas ar visādām slēptām kabatiņām un citām asprātīgām detaļām. Mans favorīts ir zilganzaļa kapučjaka ar pūkainu oderi.
Babā atrodami arī Londonas latviešu puišu Mareka Kaminska, Kaspara Upmaņa un Artura Naumova dizainētie Trousers London džinsi, kas jau apliecinājuši sevi arī ārpus Latvijas. Taču diemžēl ļoti mazā izvēlē. Tas pats attiecas uz maniem favorītiem - arhitektes Elīnas Dobeles radītā zīmola Zofa zābakiem, no kuriem palikuši tikai trīs pāri. Šeit var atrast Agneses Narņickas vīriešu kreklus, modes dizaineres Danas Podkalnes zīmolu Dasada, Beatrises Gores «rakstnieku kreklus» (29 lati) ar Raini, Aspaziju vai Blaumani uz krūtīm, kā arī Elīzas Drāznieces Bongo Vintage etnisko tērpu kolekciju no Indonēzijas, Tunisijas un Marokas.
Dabisku putnu spalvu auskari - suvenīrs no Latvijas - var būt lieliska dāvana galvenokārt atjautīgā iesaiņojuma dēļ - tie ir iestiprināti brūnā papīra kastītē ar caurredzamu vāciņu. «Atgādina bērnību,» saka Liene.
«Cenšamies atlasīt lietas, kas nav atrodamas citur, taču tas nav viegli, jo mākslinieku Latvijā ir tik, cik ir. Negribam arī dublēties ar Paviljonu, kur var nopirkt latviešu dizaineru apģērbus un aksesuārus,» stāsta S.Krieviņa. Nākotnes plānos ietilpst pievēršanās zaļajai modei - Babā varēs atrast pārveidotus, kādreiz ražošanā palaistus, bet nevalkātus apģērbus. Vienlaikus Baba ir radošā darbnīca, kur vakaros tiek darinātas rotas, puķes un adījumi.