Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Bedri sev izraka paši

Sāpīgu zaudējumu VTB Vienotās līgas spēlē Kijevā svētdien piedzīvoja VEF Rīga basketbolisti, kuri nenoturēja iniciatīvu, nerealizēja savas iespējas un ar 89:99 zaudēja Budiveļņik. Lai noturētos A grupas labāko četriniekā un tiktu izslēgšanas spēlēs, rīdziniekiem var nepietikt ar uzvaru pār Kalev/Cramo trešdien. Visticamāk, pamatturnīra pēdējā spēlē būs nepieciešams panākums Kauņā.

VEF Rīga labi iesāka spēli Kijevā. Izdevās neitralizēt pretinieku līderus Džeku Makklintonu un Artjomu Parahovski. Īsti neizdevās ierobežot snaiperi Suadu Sehoviču, taču bosnieša gūto punktu krājumu laukuma otrā galā izdevās atgūt ar uzviju. Ja uzbrukumā puslaikā var iemest septiņus no vienpadsmit tālmetieniem, tad dažu labu problēmu var arī nepamanīt. Diemžēl tādu precizitāti no trīspunktu līnijas visu spēles laiku noturēt nav lielu iespēju, turklāt arī problēmu netrūka, un tās izpaudās jau laikā, kad vefieši šķita kontrolējam notikumus laukumā.

Pirmkārt, tā bija cīņa par atlēkušajām bumbām pie sava groza. Lai cik liels auguma pārsvars būtu Budiveļņik centra uzbrucējiem, 21 zaudēta bumba pie sava groza nav attaisnojama. Tieši tik reižu Ukrainas kluba basketbolisti pēc neveiksmīga metiena tika pie atkārtota uzbrukuma. VEF pie sava groza tika pie 22 bumbām - tātad pretiniekiem bija iespēja atkārtot katru otro neveiksmīgo uzbrukumu.

Otrkārt, atkal iegāza nopelnītās piezīmes. Trešās ceturtdaļas sākumā ceturto pārkāpumu izdarīja Antans Kavaļausks, piecu piezīmju normai pietuvojās arī Gatis Jahovičs, Sandis Valters, Kērtiss Miledžs, Kaspars Bērziņš, Donāts Zavacks. Skaidrs, ka tas ievērojami ierobežoja iespējas agresīvi spēlēt aizsardzībā, un ar to var izskaidrot, kāpēc otrajā puslaikā rīdzinieki ielaida 57 punktus.

Par spīti visām problēmām, Latvijas komandai bija ļoti laba iespēja uzvarēt. Otrā puslaika sākumā pēc Sanda Valtera tālmetiena VEF sasniedza lielāko pārsvaru (57:44), taču tūdaļ pēc tam mājinieki sāka desmit punktu izrāvienu, kas atdeva Budiveļņik basketbolistiem ticību par saviem spēkiem. Viesiem netrūka iespēju šo izrāvienu apturēt un pārsvaru nosargāt, taču nekādi neizdevās gūt punktus ne no spēles, ne soda metiena līnijas. Pirmajā puslaikā VEF realizēja visus deviņus soda metienus, turpretim pēc lielā pārtraukuma precīzi bija tikai 13 no 23 «sodiņiem».

Sajutuši uzvaras tuvumu, Budiveļņik iniciatīvu vairs neatdeva un pārliecinoši noturēja pārsvaru (99:89).

Turnīra tabulā vefieši palaiduši sev priekšā Ņižņijnovgorod komandu, kuru apsteigt iespējams, tikai uzvarot abās atlikušajās spēlēs. Pirmā no tām paredzēta trešdien Arēnā Rīga pret sīksto Tallinas Kalev/Cramo, bet otrā, visticamāk, izšķirošā cīņa ne tikai par trešo, bet arī ceturto vietu grupā un ceļazīmi uz izslēgšanas spēlēm būs 18. martā izbraukumā pret Kauņas Žalgiri.