Rīgā +5 °C
Pirmdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Biatlonisti individuāli bez punktiem arī Oberhofā

Līdera Ilmāra Briča gūtie punkti Pasaules kausa izcīņas biatlonā posmos Estešundā un Pokļukā šosezon ir vienīgie Latvijas vīru komandas krātuvē individuālajās distancēs. Oberhofā pēc izcīnītās augstās septītās vietas stafetē sestdien sprintā distancē nevienam neizdevās finišēt labāko 40 skaitā. Varam tikai apskaust ziemeļu kaimiņus igauņus - Martenam Kaldvē septītā, Prītam Naruskam - 33.vieta, bet Kauri Koivs palika uzreiz pēc punktiem. Jau četri igauņi tikuši pie punktiem sezonas kopvērtējumā.

Sacensības sprintā bija eksāmens ekstremālos apstākļos ikvienam no 110 dalībniekiem. Vēja brāzmas sasniedza 2,4 metrus sekundē, puteņoja - biatlonistiem tā nebija medus maize. Bronzas medaļnieks zviedrs Kārls Jūhans Bergmans bija vienīgais, kurš šāva ar 100% precizitāti. Tikai divi dalībnieki tika cauri sveikā ar vienu soda apli, tāpēc nav jābrīnās, ka krievs Jevgeņijs Ustjugovs kāra kaklā zelta medaļu pat ar trim kļūdām šaušanā.

Bricis un Edgars Piksons iesāka atzīstami, jo guļus šaušanā kļūdījās vienreiz. Stāvus šaušanā tik gludi vairs negāja - attiecīgi četras un trīs kļūdas. Labāko 50 pulkā iespraucās vienīgi Kristaps Lībietis, kurš otrajā ugunslīnijā kļūdu skaitu samazināja uz pusi (kopā 3; 2+1) un finišēja 46.vietā. Vismaz viena punkta izcīnīšanai finišā vajadzēja būt 32 sekundes ātrāk.

Sezonas kopvērtējumā izlases līderi Madara Līduma un Bricis nav pat labāko 50 skaitā, tāpēc svētdien gāja secen dalība masu startā, kurā startē trīsdesmit labākie. Pirmajās sacensībās šajā disciplīnā dāmu konkurencē uzvarēja vāciete Andrea Henkele, bet vīriem atkal nepārspēts palika norvēģis Ule Einars Bjerndalens.

Pasaules kausa izcīņas nākamais posms no 13. līdz 17.janvārim Rūpoldingā.