Proti, VM tālākai izstrādei speciālistiem nodevusi ieceri, kas paredz: no 1. janvāra vairs nebūs jāveic laboratorisko pakalpojumu sniedzēju atlase, pakalpojumu varēs sniegt visas laboratorijas, kas atbilst obligātajām prasībām.
D. Gavars sev piederošos 57% laboratorijas kapitāldaļu jūnija sākumā pārdevis otram līdzīpašniekam Egilam Gulbim, liecina Lursoft informācija. Maija sākumā, kļūstot par veselības ministru, D. Gavars pameta arī valdes locekļa amatu uzņēmumā. «Lai izvairītos no jebkuras ēnas par iespējamu negodprātīgu rīcību un interešu konfliktu, viņš pēc tam arī pārdeva sev piederošās daļas uzņēmumā,» skaidro O. Šneiders. Ministrs gan medijiem neatbild, vai pēc vēlēšanām piekristu pildīt ministra pienākumus.
O. Šneiders stāsta - VM jau kopš gada sākuma diskutējusi par jauno laboratorisko izmeklējumu samaksas modeli, priekšrocības būs tās, ka pacients varēs brīvi izvēlēties pakalpojuma sniedzēju. Pakalpojumu varēšot sniegt ikviena iestāde, kas atbilst obligātajām prasībām un ir līgumattiecībās ar valsti. Tas veicināšot konkurenci, mazināšot rindas. Mazināšoties arī birokrātiskās procedūras, jo nebūtu ik pa pāris gadiem jārīko iepirkumu procedūras.
Tiesa, iepriekš bijušas diskusijas, ka vajadzētu rīkot konkursu par šā pakalpojuma sniegšanu, tas dotu iespēju tikt pie zemākām cenām. VM valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis par to saka: «Tad ir jāmaina visa sistēma, kas bijusi līdz šim. Ja konkurss ir par lētāko cenu, tas nozīmē, ka viens paņem visu tirgu.»
E. Gulbja laboratorija ir lielākais spēlētājs šo pakalpojumu biznesā un aizņem apmēram trešdaļu tirgus. Ar šo laboratoriju D. Gavars bija saistīts jau kopš tās dibināšanas 1993. gadā. Veselības norēķinu centra informācija liecina, ka pērn līguma summa ar valsti šai laboratorijai bija 2,79 miljoni latu.