«Mēs cieši sadarbojamies ar Eiropu, Japānu un citiem sabiedrotajiem visā pasaulē, lai ievērojami palielinātu pret Irānu vērsto spiedienu,» ASV finanšu ministra Timotija Geitnera teikto citējusi raidsabiedrība CNN. Rietumvalstis bažījas, ka Irāna izstrādā kodolieročus. Teherāna to noliedz un uzstāj, ka programma domāta vienīgi civiliem, nevis militāriem mērķiem.
Japāna ir otrs lielākais Irānas naftas patērētājs uzreiz pēc Ķīnas. ASV finanšu ministrs Timotijs Geitners šonedēļ viesojās arī Ķīnā, taču neguva cerēto atbalstu sankcijām. «Izvirzīt kādas valsts vietējos tiesību aktus kā pārākus par starptautiskajiem un likt citiem tiem paklausīt nav saprātīgi,» Ķīnas viedokli atstāsta BBC. Ķīna uzsver, ka Starptautiskajai Atomenerģijas aģentūrai jāmeklē kopsaucējs ar Teherānu.
Tikmēr Eiropas Savienība (ES) virzās tuvāk Irānas naftas embargo noteikšanai. Pēc trim mēnešiem varētu stāties spēkā aizliegums iepirkt Irānas naftas produktus, kas pēc sešiem mēnešiem rezultētos arī liegumā importēt jēlnaftu.