«Pēc aculiecinieku stāstītā, viņš bija lecis no slūžām. Lecot no trīs metru augstuma, viņš visdrīzāk atsities pret [ūdenskrātuves] dibenu. Uz mirkli esot uzpeldējis virs ūdens, acīmredzot mēģināja ķepuroties,» stāsta Dainis Bērziņš, VUGD Zemgales reģiona brigādes Tukuma daļas komandieris. Kāds no krastā stāvošajiem centies viņu glābt, taču neizdevies. Vietējie stāstījuši, ka šajā vietā upē cilvēki mēdzot peldēties, arī lēkt ūdenī no augstuma. «Redzot to, kas bija apakšā, jāsaka - ļoti laimējās, ka iepriekš te neviens nebija noslīcis,» saka D. Bērziņš. VUGD sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vetere kā galvenos nelaimju uz ūdens iemeslus min savu spēku neaprēķināšanu, veselības problēmas, kas sākas, pēc pārkaršanas metoties aukstā ūdenī, pārgalvīgu rīcību un arī alkohola reibumu.
Spēku neaprēķināšana, iespējams, bija izšķiroša nelaimes gadījumā, kad maijā Smiltenē Tepera ezerā noslīka 16 gadu vecs puisis. Ir ziņas, ka viņš kopā ar kādu draugu un draudzeni centušies no krasta aizpeldēt līdz ezera vidū esošajai saliņai, apmēram simt metru. Puiši peldējuši pakaļ meitenei.
Kā stāsta VUGD Vidzemes reģiona brigādes Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters, jaunieši negrib atpalikt cits no cita, nevēlas atzīt, ka kaut ko nespēj izdarīt, tādēļ arī mēdz notikt šādas nelaimes. Turklāt ūdens ezerā bijis silts tikai virspusē, apakšā - ļoti auksts. Iespējams, abi pa priekšu peldošie jaunieši ar kājām sakūla ūdeni, un trešajam bija jāpeld ļoti aukstā ūdenī.
Aizvadītajās brīvdienās nelaimes uz ūdens notikušas ar dažāda vecuma vīriešiem dažādās Latvijas vietās. Daugavpils novadā Kalkūnes pagastā dīķī noslīka kāds apmēram 32 gadus vecs vīrietis, Saulkrastos Pēterupē noslīka 63 gadus vecs vīrietis.
Rīgā pretī Puškina ielai Daugavā noslīka 19 gadu vecs vīrietis. Veselības Ekonomikas centra dati liecina, ka pērn Latvijā noslīkuši 238 cilvēki - 202 vīrieši, 36 sievietes.
Vecuma griezumā visvairāk bojāgājušo ir no 40 līdz 59 gadus veci, kā arī vecumā no 20 līdz 39 gadiem.