«Bez šī plāna, mūsuprāt, Itālija sabruktu, Itālija nokļūtu līdzīgā situācijā, kādā ir Grieķija,» uzsvēra premjers Mario Monti, kurš solidaritātes nolūkos atteicās no savas Ministra prezidenta algas.
Valdības dekrētā, dēvētā par Glābiet Itāliju, iekļauta nodokļu paaugstināšana un izdevumu samazināšana, taču lielākās diskusijas raisījis pensiju reformu plāns. Skaidrojot pensiju izmaiņas, labklājības ministre Elza Fornēro pat izplūda asarās. To apspriest nekavējās mediji, laikrakstam Il Giornale rakstot, ka «valdība raud, taču mēs raudam vēl vairāk».
Pensionēšanās vecums līdz 2018. gadam pakāpeniski tiks palielināts līdz 66 gadiem. Sievietēm jau nākamgad tas pieaugs no 60 līdz 62 gadiem, taču vīriešiem no 65 līdz 66 gadiem. Turklāt jau 2012. gadā pensijas aprēķinās pēc vidējās iemaksas pensiju sistēmā, nevis pēc pēdējās algas pirms pensionēšanās, kā tas bija līdz šim. Ieceri kritizē arodbiedrības un aizrāda, ka cietīs mazāk aizsargātie.
Finanšu tirgi pirmdien ar optimismu uzņēma Itālijas izziņotās ieceres, vēsta BBC. Līdzšinējais valsts aizņemšanās izmaksu pieaugums licis runāt par drīza bankrota draudiem. Eiropas ekonomikas smagsvari Vācija un Francija jau brīdinājuši, ka Itālijas maksātnespēja iezīmētu visas eirozonas beigas.