Apgāda Zvaigzne ABC izgatavotajos materiālos ietilpst divi diski, no kuriem viens paredzēts dabaszinību apguvei 5.-6. klasei, otrs - fizikai 10. klasei, viens disks maksā ap Ls 20. Abu disku saturs veidots, tulkojot starptautiskā izdevēja Young Digital Planet veidotu mācību materiālu. «Viņš nav piesaistīts nevienai mācību grāmatai. Šis materiāls ir vienkārši tematiski atlasīts un pielāgots valsts standartam,» stāsta mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja Sintija Buhanovska. Materiālu izveide līdzšinējā apjomā izdevniecībai izmaksājusi 250 tūkstošus latu. Šobrīd plānots ķerties klāt pie nākamajiem posmiem - interaktīvie materiāli fizikā 8.-9., kā arī 11.-12. klasei.
«Lielvārds kopā ar mācību grāmatu autoriem veido tikai oriģinālas, Latvijas izglītības standartam atbilstošas interaktīvās darba lapas skolotāju un skolēnu sadarbībai ikdienas mācību procesā,» vaicāts, ar ko Lielvārda piedāvājums atšķiras no tikko tirgū ienākušajiem Zvaigzne ABC materiāliem, saka Lielvārda valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts. Viņaprāt, svarīgāk esot efektīvi izmantot mācībām atvēlēto laiku skolā, tādēļ Lielvārda interaktīvās darba lapas veidojot tieši darbam stundās. Tās ir izstrādātas sešgadīgo apmācībai, ikvienai stundai 1. un 2. klasē, kā arī 5. un 6. klasē latviešu valodā. Tāpat klāstā atrodamas vairāk nekā 4000 darba lapas matemātikā 7. un 8. klasei, kā arī vairāki simti darbam ar vidusskolēniem eksaktajos mācību priekšmetos.
Ja tehnoloģiju attīstība turpināsies šādā tempā, I. Vasmanis pieļauj, ka interaktīvi materiāli paralēli grāmatām varētu kļūt par nepieciešamību katrā mācību priekšmetā, taču par valsts atbalstu domāt esot pāragri. «Varbūt paies šis konsolidācijas gads, tad skatīsimies tālāk,» pauž VISC pārstāvis.