Reuters ziņo, ka tajā pašā laikā valdības pārstāvji brīdinājuši, ka pēc Černobiļas AES avārijas otra lielākā AES negadījuma seku likvidēšana prasīs vairākus gadus.
Japānai joprojām nākas saskarties ar avārijas radītās radioaktivitātes izplatīšanās sekām. Šonedēļ valdība apturējusi liellopu ievešanu no Fukušimas reģiona, jo tie baroti ar paaugstinātu radioaktivitāti saturošiem rīsa stiebriem. Ap 500 šādu mājlopu jau pārvesti uz dažādām vietām valstī. Veselības ministrija gan uzsver, ka īpašu risku veselībai šādas gaļas lietošana uzturā neradīšot.
Fukušimas AES ir izdevies pilnībā atjaunot reaktoru dzesēšanas sistēmas darbību, taču urāna stieņus no dzesēšanas baseiniem reaktoros, visticamāk, varēs sākt izvākt tikai 2015. gadā.
80 tūkstošiem no AES apkārtnes evakuēto iedzīvotāju būšot līdz janvārim jāgaida, lai uzzinātu, vai viņi varēs atgriezties mājās.
Fukušimas AES cieta no 15 metrus augstā cunami, ko izraisīja 11. martā notikusī deviņas magnitūdas stiprā zemestrīce. AES atradās seši ar ūdeni dzesējami kodolreaktori, no kuriem bīstami cieta četri.