Protams, vispirms ir jāizvēlas piemērota vieta peldēšanai. Visdrošāk peldēties oficiālās peldvietās, bet, ja tādas nav tuvumā, jāievēro, lai peldvietas krasts ir lēzens un gultne ar cietu pamatu. Bet piemājas dīķi bieži vien tiek ainaviski veidoti ar stāviem krastiem, kad, iekrītot ūdeni, gluži vienkārši nemaz nevar izrāpties krastā. Piemājas baseinos peldošas rotaļlietas var piesaistīt mazuļa uzmanību. Tāpēc, ja teritorijā ir ūdenskrātuve, bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas!
Nepazīstamā vietā uzreiz lēkt ūdenī nedrīkst. Ir jāpārliecinās, vai tur nav akmeņu, koku. Vispār vienatnē ne bērnam, ne arī pieaugušajam nevajadzētu iet peldēties.
Jūras līcī, kas liekas tik lēzens un pārskatāms, bērni bez pieaugušo klātbūtnes nedrīkst rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem (riņķiem, matracīšiem, bumbām un citiem, līdzīgiem), kurus var iepūst jūrā. Rotaļājoties ūdens tuvumā vai peldoties, pieaugušajam vienmēr jāpaliek bērna tuvumā. Visdrošāk, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Bērni jāuzmana no viļņiem, kas var nogāzt no kājām vai gluži vienkārši - nobaidīt. Ūdenī jāpieskata arī bērni, kuri jau labi prot peldēt, jo ikviens var pārvērtēt savas peldēšanas spējas, aizpeldēt par tālu vai pēkšņi nobīties. Ūdenī nevajag jokojoties skaļi saukt «Palīgā! Slīkstu!», jo situācijā, kad tiešām būs vajadzīga palīdzība, neviens vairs nepievērsīs uzmanību.
Ja bērns kopā ar pieaugušajiem dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargās bērnu, ja viņš iekritīs ūdenī.