Konservatīvās partijas Likums un taisnīgums līderis pirms svētdien gaidāmajām parlamenta vēlēšanām satricinājis Polijas mediju telpu ar savdabīgām teorijām par Vāciju, atgādinot par abu valstu savstarpējo attiecību saspīlējumu 2005.-2007. gadā, kad J. Kačiņska partija turēja varas grožus valstī.
«Merkele pieder pie vācu politiķu paaudzes, kas vēlētos atjaunot Vācijas impērisko varu,» grāmatā raksta J. Kačiņskis. «Stratēģiskā ass ar Maskavu ir daļa no tā, un Polija tam var būt tikai šķērslis. Mūsu valsts jāpakļauj vienā vai otrā veidā.» Kā grāmatā norāda politiķis, «bīstamākā lieta ir tā, ka Merkele vēlas pakļaut Poliju, iespējams, maigi pakļaut, tomēr pakļaut».
«Es nedomāju, ka kancleres titula piešķiršana Merkelei bija tikai sagadīšanās,» raksta J. Kačiņskis, norādot, ka Vācijas politiķi amatā varētu būt iebīdījis STASI jeb Austrumvācijas slepenpolicija. Tomēr poļu opozicionārs ignorējis faktu, ka A. Merkele par kancleri kļuva 2005. gadā - tas ir aptuveni 15 gadu pēc STASI likvidēšanas.
Polijā J. Kačiņska grāmata uzņemta ar dalītām jūtām. «Es domāju, ka Kačiņskis parāda, ka pats vairs netic iespējai atkal kļūt par premjerministru,» Der Spiegel uzsvēris Polijas ārlietu ministra Radoslava Sikorska teikto. Šie izteikumi pierādot, ka J. Kačiņskis nespētu «normāli funkcionēt Eiropas politikā».
Saspīlētās attiecības starp abām kaimiņvalstīm uzlabojās, kad 2007. gadā premjera krēslā J. Kačiņski nomainīja Donalds Tusks. Lai gan par D. Tuska Pilsonisko platformu pirms 9. oktobra vēlēšanām gatavi balsot 31-35% vēlētāju, tai uz pēdām min J. Kačiņska partija ar 21-28% atbalstu.