Vecums pēc 65 gadiem tiek uzskatīts par risku šai saslimšanai pat tad, ja cilvēkam nav nekādu citu blakus slimību.
Protams, līdz ar vecumu sāk parādīties dažādas kaites. Seniori slimo gan ar cukura diabētu, gan hroniskām nieru slimībām, gan ļaundabīgiem audzējiem, kuru ārstēšanā nereti lieto imunitāti nomācošu terapiju.
Tas viss var veicināt tuberkulozes attīstību.
Ja ar tuberkulozes mikobaktēriju cilvēks inficējies jau jaunībā, tad vecumā, nonākot kādā no iepriekš minētajām situācijām, pastāv iespēja arī saslimt.
Tuberkuloze var skart jebkuru orgānu, bet visbiežāk tās ir plaušas un daži citi krūškurvja orgāni.
Konstatējot pat kādu no šiem simptomiem, noteikti jāvēršas pie ģimenes ārsta vai pneimonologa, kurš tuberkulozes diagnostikā ir tiešās pieejamības speciālists, un tas nozīmē, ka norīkojums no ģimenes ārsta nav obligāts. Tuberkulozes atklāšanā vispār, īpaši vecākiem ļaudīm, ļoti svarīgi ir veikt krēpu izmeklējumus, lai atklātu tuberkulozes ierosinātāju, jo, izdarot tikai plaušu rentgena izmeklējumu, to atklāt nevar. Nepieciešamības gadījumā var būt nepieciešami arī citi izmeklējumi, tai skaitā bronhoskopija.
Uzturā būtu jālieto daudz kalciju saturošu produktu, lai pēc iespējas novērstu šī minerāla aizplūšanu arī no sakaļķojumiem plaušās un limfmezglos.
Šie sakaļķojumi rodas dzīšanas procesā pēc inficēšanās ar tuberkulozi vai jau pārciestas tuberkulozes slimības, kad daļa tuberkulozes mikobaktēriju var palikt snaudošā stāvoklī.
Ja tuberkulozes ierosinātājs paliek bez aizsargbruņām, tas var atkal kļūt spējīgs ierosināt slimību.
Par «lipīgu» tuberkulozi uzskata tās formas, kur tuberkulozes mikobaktēriju atrod elpceļu sekrētā.
Tāpēc ir tik svarīgi izmeklēt krēpas un saslimšanu atklāt jau laikus, lai inficēšanās risku apkārtējiem cilvēkiem, īpaši maziem bērniem, varētu būtiski samazināt.