ST tiesnešus ievēl Saeima uz vienu desmit gadu termiņu, bet ST priekšsēdētāju aizklātā balsojumā ar vismaz četrām no septiņām balsīm ievēl paši tiesneši no sava vidus. Tomēr ST joprojām strādā sešu tiesnešu sastāvā, jo dienesta viltojumā vainotās Vinetas Muižnieces pilnvaras ir apturētas un arī balsojumā par priekšsēdētāju viņa piedalīties nevarēs.
Fakts, ka G. Kūtra desmit gadus ilgais termiņš ST tiesneša amatā beidzas jau nākamgad, juridiski nevar kalpot kā iemesls, lai viņu trešoreiz neievēlētu priekšsēdētāja amatā, kura termiņš ir trīs gadi. Ja G. Kūtris tiks ievēlēts par ST priekšsēdētāju, viņa pēctecis vienkārši būs jāvēl ātrāk nekā pēc trim gadiem, līdz ar G. Kūtra tiesneša pilnvaru termiņa beigām. Līdzīgs precedents jau noticis, kad 2011. gada vasarā mūžībā aizgāja ST priekšsēdētāja vietnieks Viktors Skudra un par ST priekšsēdētāja vietnieci kļuva Aija Branta - jau tad līdz viņas pilnvaru termiņa beigām ST tiesneses amatā bija atlikuši nedaudz mazāk kā trīs gadi.
Pats G. Kūtris gan nevēlējās atklāt, vai kandidēs uz ST vadītāja amatu jau trešo reizi, vien norādīja, ka pats sevi šim amatam neizvirzīšot. «Man ir vēl viens gads atlicis ST tiesneša amatā, un tā ir galvenā prioritāte. Sanākot kopā, tiesneši parasti izvirza kādu no kolēģiem, notiek apspriede un aizklātais balsojums, iepriekš kandidatūras neizvirzām,» skaidroja ST priekšsēdētājs. Viņš arī atzina, ka gadījumā, «ja iestāsies neveikla klusuma minūte», viņš varētu kā savu pēcteci izvirzīt kādu no pārējiem tiesnešiem.
Lūgts izvērtēt savu līdzšinējo darbu ST vadībā, viņš atzina, ka jāuzsver nevis savi sasniegumi, bet tiesas darbs kopumā, ko viņš vērtēja kā pozitīvu. «Pirmkārt, nav izveidojies lietu uzkrājums, kas nozīmē, ka tiesas darbs ir organizēts efektīvi. Otrkārt, spriedumi nav zaudējuši kvalitāti, kas arī ir tiesnešu un tiesnešu palīgu nopelns. Ja ST būtu pakļauta kādai nopietnai kritikai, domāju, ka tā jau izskanētu publiski,» viņš teica.