Dionyssomarble SA direktora L. Kazatsanida kabineta grīda, logu palodzes, galdiņš reklamē ekskluzīvo vēso marmoru, taču biroja mēbeles ir vienkāršas. Kvalitātes ziņā šeit, Stamatovouni kalnos, iegūtais marmors ir līdzvērtīgs grieķu Partenona marmoram, tomēr krīze uzņēmumu spēcīgi ietekmējusi. «Iepriekš no šī karjera produkciju pārdevām tikai Grieķijā, taču tagad krīzes dēļ pārdošanā ir milzu kritums, cenšamies eksportēt uz Ķīnu,» saka direktors. Lai arī šobrīd uzņēmums ir viens no diviem lielākajiem savā nozarē, tas pametis Grieķijas visvairāk pelnošo uzņēmumu topa divdesmitnieku. Peļņa joprojām ir, bet samazinājusies par vairāk nekā 50%. Daudzi bankrotējušie uzņēmumi palikuši karjeram parādā. «Ja celtniecības nozare iet uz leju, arī mēs ejam uz leju,» saka L. Kazatsanidis. Daudzi grieķi vairs nevar atļauties iegādāties savu mājokli. Klāt nācis arī jaunais nekustamā īpašuma nodoklis. Pašam karjera direktoram par māju gadā esot jāmaksā 450 eiro (316 latu) nodoklis. PVN savukārt audzis no 19% uz 23%.
L. Kazatsanida mēneša alga kopš krīzes neesot daudz mainījusies, tā esot ap 2000 eiro (1405 lati). Taču vairs nav nekādu piemaksu četrreiz gadā, kā tas reiz bija par labiem peļņas rādītājiem. Karjera darbiniekiem ir četru dienu darba nedēļa, ne vairs piecu vai pat sešu, un viņu alga samazināta par 20%. Alga nu ir vidēji 900-1000 eiro (633-703 lati). Darbalaiks ir no 7 rītā līdz vidēji 15 vai 16. Privātajā sektorā darbiniekiem joprojām jāmaksā arī tā sauktā 13. alga un 14. alga - papildu alga Ziemassvētkos, puse algas - Lieldienās un vasaras brīvdienās. To paredzot likums.
L. Kazatsanidis cenšoties ieekonomēt - lielveikalos salīdzinot cenas, pasācis pirkt preces internetā, vairs nepasūtot pusdienas uz biroju, bet gan pēc darba steidzoties mājās gatavot pats. Uz restorāniem ejot vairs tikai reizi divas mēnesī. Dzeramnaudas gan atstājot, jo pats jaunībā strādājis par viesmīli.