Krievija nepiekāpjas
Tomēr sarunā ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu D.Milibandam neizdevās panākt vienprātību jautājumā par bijušā PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) virsnieka Andreja Lugovoja izdošanu Lielbritānijai, kur viņš tiek turēts aizdomās par A.Ļitviņenko slepkavību. Britu drošības iestādes uzskata, ka tieši A.Lugovojs 2006.gada novembrī Kremlim neērto A.Ļitviņenko saindēja ar reto radioaktīvo vielu poloniju 210. Pats A.Lugovojs un Krievijas varasiestādes šīs apsūdzības kategoriski noraida.
«Mūsu nostāja nav mainījusies,» sacīja S.Lavrovs, norādot, ka nereāls ir Lielbritānijas aicinājums mainīt Krievijas konstitūciju, lai atļautu A.Lugovoja izdošanu. Viņš 2007.gadā tika ievēlēts Krievijas parlamenta apakšpalātā Valsts domē, tāpēc Krievijā viņam ir imunitāte pret kriminālvajāšanu. A.Lavrovs piebilda, ka Krievija pati būtu gatava tiesāt A.Lugovoju, ja Lielbritānija sniegtu neapgāžamus pierādījumus viņa vainai, raksta BBC.
Dažādota sadarbība
Lielbritānijas un Krievijas attiecības iedragājuši arī daudzkārtēji abpusēji apvainojumi spiegošanā, kā arī Londonas lēmums dot politisko patvērumu vairākiem Krievijas valdošās varas sīvākajiem oponentiem. Ārkārtīgi plašu starptautisko rezonansi 2008.gadā ieguva Krievijas lēmums slēgt vairākus Britu padomes birojus valstī, apsūdzot to nodokļu nemaksāšanā.
Tomēr pēc tikšanās ar S.Lavrovu D.Milibands sacīja, ka, neskatoties uz savstarpējiem sarežģījumiem, valstīm jāmeklē kopīga platforma turpmākai sadarbībai. «Mēs nevarējām vienoties par atšķirīgajiem viedokļiem, taču neļāvām šīm atšķirībām bloķēt sadarbību,» sacīja Lielbritānijas ārlietu ministrs. Viņaprāt, Lielbritānija var sadarboties ne tikai tādās jomās kā ekonomika un ārpolitika, bet arī enerģētika un cīņa pret klimata izmaiņām. Britu uzņēmēji uzskata, ka valstu attiecību uzlabošana ļautu Lielbritānijas uzņēmumiem vairāk investēt milzīgajā Krievijas tirgū.
S.Lavrovs pēc tikšanās D.Milibandam izteica milzu pateicību par «pozitīvajām un produktīvajām sarunām».
Ārlietu ministri arī paziņoja, ka sagaida ātru Irānas atbildi uz ANO Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (IAEA) sagatavoto vienošanos par bagātinātas kodoldegvielas piegādēm Teherānas zinātniskajam reaktoram. Austrijas galvaspilsētā Vīnē panāktā vienošanās paredz, ka Irānas mazbagātinātais urāns tiktu nosūtīts uz Krieviju un Franciju pārvēršanai kodoldegvielā un nosūtīts atpakaļ uz IAEA pārraudzīto Teherānas reaktoru.