Pētījums aizsākās 1960.gadā, kad vīriešu ierēdņiem un pašvaldību darbiniekiem vecumā ap 49 gadiem tika lūgts novērtēt savu laulību. Vēlāk pētnieki noskaidroja tos, kas mira ar insultu, un salīdzināja datus ar aptaujas rezultātiem. Tika ņemts vērā arī sociāli ekonomiskais statuss un veselības rādītāji. Zinātnieki konstatēja pārsteidzošu saikni starp fatāla insulta risku un ģimenes attiecībām. Vientuļajiem vīriešiem un tiem, kuri laulībā nav laimīgi, bija par 64% lielāks insulta saslimšanas risks.
Zinātnieki apgalvo, ka pētījuma rezultāts nav nekāds pārsteigums. Šie pētījumi apstiprina to, ko mēs jau zinām, ka cilvēku attiecību kvalitātei ir rezonanses efekts attiecībā uz daudziem aspektiem, ieskaitot veselību. Pētījumi pierādījuši, ka saspringtas attiecības var palielināt sirds problēmas, bet laimes izjūta var samazināt sirds slimību risku. Laimīgas attiecības veicina cilvēka labklājību, paaugstina darba produktivitāti un uzlabo veselību.
Tajā pašā laikā veselības speciālisti atgādina, lai nesaslimtu, uz labām attiecībām vien paļauties nedrīkst, jo gudrākais veids, kā mazināt insulta risku, ir ievērot veselīgu dzīvesveidu - regulāri kustēties, uzturā lietot mazāk sāls un piesātināto tauku produktus.