Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK nekad nav iesaistījusies sacensībā par ietekmi pašvaldībās, bet pakāpeniski ar katru sasaukumu to tomēr nedaudz palielinājusi. Partijas pastāvēšanai nav tik izšķirīgs rezultāts vietējās vēlēšanās, jo NA vēlētājs savu izvēli nesaista ar partijas sarūpēto finansiālo ieguldījumu pašvaldību attīstībā, bet gan ar tās ideoloģiju. Tieši ar nacionāli konservatīvajām vērtībām savu politisko izšķiršanos par labu NA pamatoja arī Talsu novada deputāte Sandra Pētersone, kura domē ievēlēta no jau likvidētās Reformu partijas. Viņas piesliešanās NA nozīmē, ka arī Talsu novadā partijai būs atjaunota komanda. Neoficiāli zināms, ka Talsos partijas vadība ir noskatījusi arī vienu no iespējamajiem kandidātiem Rīgas mēra amatam, par ko vēl galīgais lēmums nav pieņemts.
Saķeršanās Saldū
Ar 151 deputātu Nacionālā apvienība ir pārstāvēta 51 pašvaldībā, ieskaitot Rīgas domi. Tai ir tik maz vietējo līderu, ka viņus nav grūti nosaukt, - Bauskas novada priekšsēdis Raitis Ābelnieks, Engures novada vadītājs Gundars Važa, Saulkrastu novada mērs Ervīns Grāvītis, Kocēnu novada priekšsēdis Jānis Olmanis, Priekules novada vadītāja Vija Jablonska, kā arī Smiltenes novada priekšsēdis Gints Kukainis. Viņam savu vietu pēc ievēlēšanas Saeimā atdeva Ainārs Mežulis no Zaļo un Zemnieku savienības. Ir iespaids, ka liela loma ne vien partijā, bet arī pašvaldībā ir Ogres novada priekšsēža vietniekam, NA valdes loceklim Egilam Helmanim. Politiķis pašlaik atrodas ārpus valsts, bet iepriekš viņš Dienai apgalvoja, ka nebūt neesot faktiskais pašvaldības vadītājs, - pretēji tam, ko Dienai pieļāva citu partiju pārstāvji.
Saeimas deputāts Imants Parādnieks, kurš koordinē vēlēšanu kampaņu Zemgalē, par NA cilvēku uzskata arī Rundāles novada vadītāju Aivaru Okmani, kurš startējis no vēlēšanu apvienības un arī nākamgad nolēmis rīkoties tāpat. A. Okmanis Dienai apstiprināja, ka ir Nacionālās apvienības atbalstītājs, bet partijā nav iestājies un arī neplāno veidot sarakstu ar tās nosaukumu, jo nelielajos novados var kandidēt no apvienībām. «Mums jau arī negribas atbildēt par visām darbībām, kuras veic partija,» piebilda A. Okmanis. Viņam kaimiņos ir lielais Bauskas novads, kura vadībā arī ir Nacionālā apvienība. Domes priekšsēdis R. Ābelnieks cer pozīcijas vēlēšanās uzlabot, ko vispirms skaidro ar izpildītājiem pirmsvēlēšanu solījumiem, kas esot izdevies teju par 90%. NA labvēlīga varētu izrādīties arī dažu konkurējošo partiju komandu vājināšanās Bauskā.
Ar jaunu piedāvājumu NA startēs arī Saldus novadā. Domē no NA ievēlētais Uģis Feldmanis tagad ir Vienotības biedrs, jo šī politiskā spēka vietējā nodaļā viņam esot vairāk domubiedru nekā Nacionālajā apvienībā, ar kuras biedriem ir notikusi arī publiska savstarpējo apvainojumu apmaiņa. Viens no NA vietējiem līderiem Roberts Sipenieks, kurš turklāt ir U. Feldmaņa skolnieks, Dienai apstiprināja, ka abu starpā notikusi saķeršanās. Kā varēja secināt no U. Feldmaņa teiktā, to izraisījusi izglītības un kultūras iestāžu reorganizācija. R. Sipenieks sākumā bija diezgan vaļsirdīgs un dalījās arī ieskatos, kam vajadzētu strādāt domē, - viņaprāt, vietējās vēlēšanās nemaz nevajadzētu kandidēt personām, kas ir vecākas par 65 gadiem. Taču pēc tam viņš atsūtīja īsziņu, kurā vēstīja, ka visi pāridarījumi ir pagātnē un tos atspoguļot vairs neesot nekādas nepieciešamības - tagad esot jādomā par jaunām vēlēšanām. Taču Saldū partija plāno pieteikt nepilnu kandidātu sarakstu, kas gan nav laba pazīme. R. Sipenieks uzskata, ka «nav pareizi uzaicināt sarakstā tanti no trešā stāva tikai tādēļ, lai būtu pilna komanda».
Sāk uzrunāt atbalstītājus
Iepriekš 2013. gadā NA vairākās vietās startēja ar nepilnu sarakstu - arī Ventspils domes vēlēšanās. Ventspils domē, tāpat kā Liepājā, NA šajā sasaukumā nav pārstāvniecības. Kurzemes reģiona koordinators NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš sacīja, ka abās lielajās pilsētās ir izveidotas jaunas nodaļas, kuras noskaņotas iekļūt domē. Ventspilī, iespējams, NA iesaistīsies labējo partiju apvienotajā sarakstā, kura līderis varētu būt bijušais ministrs Ģirts Valdis Kristovskis. Taču NA esot gatava startēt arī ar savu sarakstu.
Uzņēmējs A. Butāns, kurš veido komandu Liepājā un kandidēs ar pirmo numuru, atklāja, ka sarakstā būs gan uzņēmēji, gan redzami kultūras darbinieki. Notiekot arī sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām, tās uzrunājot pašiem. To, ka nākamajās vēlēšanās NA varētu nostartēt labāk, A. Butāns pamatoja ar vairākiem faktoriem. Vispirms jau ar to, ka Saeimas vēlēšanās NA ir diezgan liels vēlētāju atbalsts Liepājā. Ja izdotos šos atbalstītājus uzrunāt un pārliecināt arī pirms vietējām vēlēšanām, tā būtu iespēja iegūt vismaz trīs vietas. Iepriekš 2013. gada pašvaldību vēlēšanās tas nav izdevies arī tāpēc, ka vienā sarakstā startēja divas partijas - Visu Latvijai! un TB/LNNK. Katrai bija savs vietējais līderis, starp kuriem pastāvēja pretrunas. Pa šo laiku šie abi politiķi jau esot izdarījuši citu politisko izvēli - Ivars Kesenfelds tagad ir Reģionu aliansē, bet Juris Pavītols esot tuvinājies Jāņa Bordāna vadītājai partijai.