Plašākās perspektīvas topa veidotāji prognozē universālajam kareivim - militāristam, kas spēj orientēties nestandarta situācijās un veikt sarežģītus uzdevumus. Šādi profesionāli cīnītāji, pēc Forbes domām, būs arvien nepieciešamāki, jo pasaulē karus arvien vairāk aizstāj «miera uzspiešanas» un «konstitucionālās kārtības atjaunošanas» operācijas, kā arī pieaug terora aktu skaits.
Otrajā vietā pieprasītāko profesiju sarakstā ierindojušies tā dēvētie GR menedžeri - speciālisti kontaktiem ar valsts un sabiedriskajām struktūrām. Topa veidotāji norāda, ka krīzes seku pārvarēšanā liela loma ekonomikā vēl vairākus gadus būs valsts sektoram, tāpēc uzņēmumiem būs nepieciešami savu interešu lobiji šajās aprindās.
Trešā pieprasītākā profesija būs veco ļaužu kopēji, jo pasaules iedzīvotāju skaits arvien turpina pieaugt, uzskata Forbes. Pirmajā topa piecniekā iekļuvuši arī alternatīvās enerģētikas eksperti un Āfrikas biznesa vadības speciālisti. Tāpat samērā plašas perspektīvas sagaida žurnālistus, kas spēj kompilēt interneta mediju ziņas, speciālistus darbam ar grūti iegūstamām naftas rezervēm, augu gēnu inženierijas speciālistus, pilsētplānošanas speciālistus un kultūru mijiedarbības, nacionālo un reliģisko konfliktu ekspertus.