Trident Juncture 2015, kas norisināsies no 21. oktobra līdz 6. novembrim, ir NATO lielākie manevri kopš 2002. gada. Tajos piedalīsies vairāk nekā 36 tūkstoši militārpersonu, 230 bruņutehnikas vienību, 140 lidaparātu un vairāk nekā 60 kuģu no vairāk nekā 30 valstīm.
Alianse kopš pērn Krievijas veiktās Krimas pussalas aneksijas un militārā iebrukuma Austrumukrainā ir pievērsusi pastiprinātu uzmanību drošības stiprināšanai austrumu flangā. Karadarbības saasināšanās Sīrijā, haoss Lībijā un teroristiskā grupējuma Islāma valsts panākumi likuši pievērsties arī dienvidiem. Tas jo īpaši nozīmīgi kļuvis pēc Krievijas iesaistīšanās Sīrijas pilsoņkarā un krievu iznīcinātāju nelikumīgajiem lidojumiem NATO dalībvalsts Turcijas gaisa telpā.
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Felons norādījis, ka šajos manevros NATO un tās sabiedrotie - Somija, Zviedrija, Ukraina un Gruzija - vēloties apliecināt, ka ir spējīgi rīkoties «tumšākā un daudz bīstamākā pasaulē», raksta Reuters.
Mācībās, kas būs sava veida eksāmens NATO Ātrās reaģēšanas vienībai un pērn izveidotajai NATO Sevišķi ātrajai reaģēšanas vienībai, tiks imitēta misija, kuras uzdevums ir palīdzēt aizsargāt apdraudētu valsti un garantēt drošību jūrā.
Trident Juncture 2015 plānotas divus gadus, kuru laikā mainīts manevru scenārijs, lai tajā iekļautu arī hibrīdkara elementus, piemēram, kiberuzbrukumus un neidentificējamus militāros formējumus, ko karadarbībā Ukrainā izmanto Krievija.